HomeForums[Ri051] Official ForumOpcenito – Mainsavjet o IT pjo karijeriReply To: savjet o IT pjo karijeri

RimtuTiTuki
Participant

Dat ću ti savjet iz prakse: na poslu probaj učiti što više možeš, nabavi braindumpove (guglaj) Microsoft ispita i polaži ih polako jedan po jedan bez plaćanja tečaja. Cisco tečajevi su super ali su skupi, ja recimo imam Allied Telesyn certifikate koji obrađuju istu problematiku kao i Cisco na skoro istom mrežnom OS-u kao IOS a koštaju za polagati 4 puta manje. Ako ćeš se baviti i Linux-om (što preporučam u svakom slučaju) certifikati ti neće puno pomoći jer praktično da i nema standarda za sve distribucije (RedHat ima svoje, SuSe svoje itd, Housing kakti nezavisne a ono bezveze) pa je tu bitnije znanje od papira.

Ako ti se ne da učiti kroz praksu nego hoćeš na tečaju proći osnove koje bi kasnije nadograđivao, uzmi Microsoft tečaj za MCSA ali neka ti bude jasno da i za njega treba dosta predznanja.

Ako baš hoćeš stvoriti ime u našim IT prostorima, kad stekneš znanje počni držati predavanja na Windaysima, HULK-u, KOM-u i sličnim IT okupljanjima.

Malo sam se raspitao, i dobio isti info koji je i ica gore napisao, tako da nema smisla da ponavljam….