HomeForums[Ri051] Official ForumTech SupportLC, da te utjesim.Reply To: LC, da te utjesim.

LittleCannon
Moderator

Ispravak netocnog navoda, zviznuo adsl modem i upravo sam nakon krace prepirke i deranja na nekog mulca od kojeg sam samo trazio da mi prijavi kvar, a on meni iskljucite antivirusni program i kliknite na network connections ~:( , konacno prijavio kvar. Razletio se blok kondenzator i sada imam zvecku umjesto modema. Ako se pitate kako sada odgovaram na ovaj post iz topline doma svoga, odgovor je u drugom dsl modemu kojeg sam, ajmo reci posudio iz jedne firme dok meni ne donesu novoga.

@Dakky

Garancija ne uvazava udare groma, osim ako to oni nemogu primjetiti, sto u slucaju prenapona se nemoze nikako doznati. Dakle ako je pod garancijom i nema vidljivih dokaza da je Bog htio pricati sa tobom kroz switch (smrad zapaljene elektronike, zadimljenog kucista….) reklamacija sigurno prolazi.

Ukoliko ti mislis da zice koje idu po fasadi su krive za prenapon, sto je moguce samo u teoriji, jer da je grom udario u zice switch ti se ne bi nalazio u sobi nego u drugoj dimenziji zajedno sa tvojim kompjuterom, ili mislis da se prenapon nekako iducirao u njima jedini oblik zastite koji i nije bas 100% zastita je zamjena tih, vjerovatno UTP kabela, sa FSTP kabelima ( to su ti oni koji imaju oplet i aluminijsku foliju odmah ispod izolacije, FoiledShieldedTP kabel)

Danas marka switcha i nije vise toliko bitna jer cisto sumnjam da bi vi mogli generirati toliko prometa po mrezi da bi ga mogli zagusiti, moj savjet nadji nekakav jeftini switch jer ce zasigurno raditi dovoljno dobro za sve tvoje potrebe (npr. Planetova oprema je jeftina a pokazao se odlican do sada)