HomeForumsMali OglasiKupujemStanReply To: Stan

B051LjKo
Participant

Jeje, fora s 6 + stanova ti je super… problem je što nećeš dobiti građevinsku za više od 4… znam više ljudi koji su nazovi “ho-ruk građevinari”… dakle ljudi koji su imali nešto love i skužili da je gradnja poprilično isplativa… uglavnom da skratim nakon što su oni veselo i zadovoljno pozavršavali svoje zgradice veličine 6-8 stanova prilično su se razočarali kad su skužili da to baš više nebu išlo… ne postoji termin građevinska mafija bez veze… nisam pretjerano upoznat sa detaljima ali ima neki drekec u promijeni zakona i uvjetima (podmazivanju) za dobivanje građevinske za veće zgrade…

Nadalje… teren sam računao oko 800tinjak kvadrata i to po 80 Eura, jer mislim da je ispod toga čista iluzija…. i nekakvim “zabrijavanjem” (a ne razumnim računanjem) zaključio da se za preostalih 245K eura mogu riješiti papiri i sazidati nešto…. Ako to nije 4×100 neto… jebem mu mišića, biti će 4x73Neto i što je opet dobro… Ako i zafali para, nitko nam ne brani da ne prodamo objekt u Roh bau stanju, a ako mi kažeš da se za tu lovu ne može dignuti roh-bau automatizmom ću te gađati šmrkljem… Odakle mi lova, e jebi ga, kreda… ja mogu podnijeti 70 milja, možda čak i nešto više…. a imam i neku siću ušparanu… Ako se baš nikako ne bude moglo, zahipotekirat ću stan od staraca (što mi je dosta mrsko, ali ako nema druge, jebi ga)

Bacio sam uho i osluškujem povratnu informaciju koliko komunalije, dozvole i priključci za takav objekt TOČNO koštaju…Kako god, tražim ako ništa neku slamčicu koja će mi dati nekakvu nadu da ću usjpejti riješiti stambenu PROBLEMČINU…

Zainteresiranih za sličnu ideju u principu ne manjka, i ako si i ti (potencijalno) zainteresiran, za sada nas je 4vero potencijalnih… doduše najveći problem mi se čini sinhronizacija, 4 kredita.. bla bla bla….

u biti razlog gnjavaže i mojeg maltretiranja vas leži u činjenici da želim “obraditi ovu ideju”, dakle ili odbaciti je i reći OK, to je nemoguće… degenu dovoljno si vremena izgubio odi i traži preskupo groblje od stana…. ili pak reći, hmmm uz malo truda i organizacije možda bi se i moglo….

Da skratim, ja se budem rastrčao oko dozvola, uvjeta, komunalija, priključaka i degenarija… a ti složi nekakvo idejno riješenje, ili iskopaj gotovo…. ako je 4×100 netto skupo, FuK, jebi ga, napravi nešto manje…

PS. Hmmmm kada ste radili taj luksuzni stambenjak… 1500 Eura… brrrr, samo da te informiram o cijenama u Rijeci, apsolutni minimum novogradnje koji sam našao je 1500 E po kravdratu, ali minimum i svi najavljuju da je u postojećim objektima ostalo po jos 1-2 stana, i da ce u slujedecim zgradama biti puno puno (1800-1900) skuplje… da se ne zavaravaš sa 1300E jerbo je to apsolutno nemoguće dobiti…. (polovni stanovi/novogradnje, razlike uglavnom nema)… Da te razveselim i dam ti poticaj da za izradu projekta, sjeti se samo RohBau novogradnje na doljem zametu po 1535E/m2) apsolutni, ali apsolutni degenizam…