HomeForumsMali OglasiKupujemStanReply To: Stan

BaXuZ
Participant

ma nisu radovi uopće ni započeti. status quo zasada. DPU je donesen u Kastvu i ja ga znam skoro pa napamet, isto tako imam i primjerak njihove lokacijske i projekta, 9 metara visine do vijenca, sve u skladu s planom. Nego sam samo htio ukazat nasem dragom investitoru Iljku kako se da i više stanova ugurat u manje kvadrata, i to još s nekoliko garaža. Ali Iljko, pošto vidim da malo više od tebe znam o problematici, samo da ti napomenem da je prodaja stanova konačno krenula silaznom putanjom, malo se tržište zasitilo, svi bi htjei biznis s gradnjom stanova, broj izvođača radova, investitora i novih zgrada je sve veći a kupaca s kešom ili onih kreditno sposobnih, sve manje. Ako već hoćeš bit samostalan potraži stan u nekom manje popularnom dijelu grada, odnosno prigrada, i izbjegavaj jeftine novogradnje, nisu jeftine bez razloga, zbog nečega se teško prodaju ili su totalni šlamperaj u izradi. Evo recimo, frend je kupio stan u novogradnji u pazisad: Donjim Jugima, ima pogled na straznju stranu grada Kastva, goli rohbau, sam ga uredjuje vec jedno godinu i po, izvedba je tolko šlampasta da je to čudo a vlasnik odnosno investitor je sam sebe tolko zajebo u kvadraturi, ko da je dizaličar radio projektnu dokumentaciju, da je moj frend na kraju profitirao sa extra 20m2 koji su ostali neiskorišteni pod kosim krovom plus bonus na stepeništu ispred njegovog ulaza je terasica, a na katu nema nikog drugog, znači još jedno 6-7 m2 pride. Sve to skupa ga je dosta jevtino izašlo s obzirom na freebies, ali i nije s obzirom na broj popravaka i izmjena koje je izvodio. Ako se dobro sjećam riječ je bila o oko 65 keka ojra za nekih 50-ak m2. Goli rohbau, znači i bez žbuke na zidovima