HomeForums[Ri051] Official ForumTech SupportAA3 cicija hardware update

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • Author

KrLe
    Participant

Kako mi je draže uštedit parsto kuna (koju tisućicu da budem precizniji) i intenzivno se nervirat za vrijeme igranja, kao i većina u klanu igrao sam s kanticom. Konkretno:

athlon 64 3000+,

512 pa 1 Gb rama,

u početku 6600 vulgaris, pa 1950pro,

80Gb disc….

Kupljena kao bestbuy prije 4 i po godine i bogami još uvijek zadovoljava sve potrebe, čak sam se navikao na mizeriju FPSa u armiji 2.x.x. i prilagodio taktiku, izbjegavanje CloseCombata koliko je god moguće 🙂

Kako je postalo očito da tako dalje više ne može, sa AA3 na vidiku, krenuo sam u potragu za novom kanticom i došao do zaključka da je trenutno najretardiranije doba za kupnju. Zašto? Intel prelazi na i7, odnosno i5. i7 je trenutno odvratno skup, najjeftinija matična, brat bratu 1500kn, toliko planiram potrošiti na maticnu, proc i ram… i5, koji bi trebao biti jeftiniji još nije ni na vidiku, a i kad izađe trebat će proć neko vrijeme da cijena padne na neku prihvatljivu. Naravno tu je i AMD. Nikad nisam bio zagrižen ni pretjerano zainteresiran, ali nekako je ispalo da su svi moji kompovi do sada bili AMD (k6 166, pa neki Duron, pa sadašnji athlon) i nekako bi volio da tako i ostane, ako ne iz tradicije onda iz ljenosti. Ne da mi se sad pokušavat shvatiti koja je oznaka ploče za intel gdje u rangu i slično…

Ali situacija s AMD-om, laički, površno, koliko znam i mogu, mi se čini katastrofalna. Oće se više odlučit AM2, AM2+ ili AM3 i šta će biti kompatibilno sa čime?!? DDR2 ili DDR3? Crossšta? i koji će mi kurac 3 grafičke, planiram koristit jednu, bijednu… Ko usrani Gilette, sad odjednom Mach3 ne valja, pa Henry u suradnji sa Tiger Woodsom lansira projektile na potrošače koji nisu raspoloženi davati duplo novaca za ribež za brijanje sa pet, u jebote, oštrica!? šta je slijedeće 6 ili će preskočit drito na 7?

Kriterij je isključivo: MBO, proc i RAM za ne više od 1500kn. I tako jučer naletim u ADM-u da su dobili phenom x2 550 i to za prihvatljivih cca 750kn, što se uklapa u cifru. Kako je ponuda ploča ograničena na asus (skup) gigabyte (sere mi se na tu firmu odkad mi se raspao vent grafičke tjedan dana nakon isteka garancije od mizernih godinu dana) i Asrock, odabir je Asrock. Oni naravno imaju novi Bios koji podržava Athlon x2 250, ali ne i 550, a zajedno su izašli na tržište, uber. Ako hoćeš DDR3 moraš kupit bezobrazno skupu ploču sa 3 slota, a koliko sam uspio skuzit mogu se koristiti u konfiguraciji x16, ništa, x4 ili x8/x8/x4, sjajno. Baš potrebno, pogotovo sa današnjim godzzilama do grafičkih, sa milijardama procesora većim taktovima i više memorije nego kad zbrojim sve kompove i stikove po kući, baš ima smisla… Jeftinije ploče imaju VIA zvuk, ajde, nije tolko bitno i tako većina krkne zvučnu unutra… ali kad već ne ide DD3 da bar mogu stavit 1066, kvaka22, po opisu matičnih na stranici to radi sa AM2+ procesorima, AM3 se ne spominju, vrlo zgodno… OK, vjerojatno šljaka, ali zar je to teško provjerit i napisat…

Komp kupujem u prosjeku svakih 5 godina, hoću ono što je danas aktualno, dakle i7, i5 ili AM3 i bilo bi zgodno DDR3, a to je trenutno skupo ko zmijin znoj i krokodilove suze zajedno ili još ni ne postoji, osim na papiru… I šta mi ostaje:

1. preći na 775, koji upravo izdiše

2. kupiti Am2+, na izdisaju

3. kupiti asrock am2+ ploču sa Am3 x2 550 procesorom i čekati da updateaju bios

4. Čekati da se upravni odbori smisle do kad će kupci biti raspoloženi očekivati nešto što je u principu suvišno, osim za igranje, a i to se da vrlo lijepo na 775 i am2

Mislim da ću sačekati.

Kompromis:

x2 7850Be ili 7750Be, zastarjelo, troši, ali trese lupa udara (po mojim mjerilima)

ili e5200 / e6300

pločica bilo kakva cca 450 kn

4Gb 800Mhz memorije vulgaris

to se da za 1200kn, samo tako složit i onda nastavit vrištat na frpse slijedećih 5 god.

Što bi vi odabrali?

btw preko 1500kn nema šanse iz principa, jer je nemoguće da me zadovoljava ono što trenutno koristim, a 15% snage je najslabijeg danas na tržištu i da mi sad iz nekog razloga treba 17 jezgri jer kako cu inače živjet…

Totalno sam se nanerviro noćas pregledavajući ponudu… Grrrr

RimtuTiTuki
    Participant

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=150152

Kontaktiraj covjeka, ja sam sutra u Zg. pa mos dobit odmah ako se odlucis za kupnju

+ovo

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=150069

+memorija

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=ddr2+2gb&cod=&cdo=&firma=-1&order=cijena&smjer=asc&submit=Pretra%C5%BEi

1500 okruglo

I sve dobis sutra oko 15.00h

KrLe
    Participant

tjebemti!

To ja zovem odgovor!

Još jedan mjerodavan da kaže da valja i mislim da sam riješio dilemu 🙂

jel mi grafička baš potrebna? 1950pro neće ni pokrenut aa3?

radije bi rješio disk sada i probo se prebacit na nešto 64bitno, a sa 80Gb jedva da mi stane sve što smatram “potrebnim”…

KrLe
    Participant

sad sam vidio ova ploča iz oglasa je u kurcu:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=4CoreDual-SATA2%20R2.0&s=

Supports Dual Channel DDR2 667 (DDR2 x 2 DIMM slots) and DDR400 (DDR x 2 DIMM slots)

PCI x4 i AGP slot…

nemere…

RimtuTiTuki
    Participant

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=150295

-evo covjek ju daje za 350 kn ako se uzme danas, reci mu da je ja pokupim sutra u 12 za te pare

A u ostalom, evo ti pa trazi…

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=150152

A sto se tice diska, dam ti ja svoj stari od 80GB ako ti fali prostora

Meni sistemski trenutno zauzima sa x64 WinXP plus 3dMax, Adobe CS3, AAO2, AAO3, Office, plus jos 5-6 programa 28GB. Sami Windowsi su 5.5 GB sa svim updejtima

A vidis da se Pepic rijesio svoje 9600GT da bi se ugodno igrao. mislim da bi 4830 bila cisto ok s obzirom da igras na 1600×1050

A ovaj E7300 je bolji za AAO3 od Q6600 koji imaju i Pepic i Troky. Barem mislim da nova armija ne koristi vise od 1 jezgre.

KrLe
    Participant

dakle trenutna najbolja ponuda pcexpert tržnica:

gigabyte P43-DS3 350kn

intel E7300 550kn

sapphire 4830 512Mb 450kn baz garancije

memorija keks 2Gb 150kn

SUMA: 1500kn

čini se razumno, nepraktično i polovno, ali jeVtino, hm…

Dakky
    Participant

krle pogledaj moj thread u Prodajem forumu,

athlon 5200 x2 am2, maticna s am3 podrskom, ram i sve ostalo za relativno male novcE?

KrLe
    Participant

daki ja sam ili lud il mi noge smrde, al tog tvog threada nema, neki monitor i laptop… ?

KrLe
    Participant

dakle trenutna najbolja ponuda pcexpert tržnica:

gigabyte P43-DS3 350kn

intel E7300 550kn

sapphire 4830 512Mb 450kn baz garancije

memorija keks 2Gb 150kn

SUMA: 1500kn

čini se razumno, nepraktično i polovno, ali jeVtino, hm…

E sad ovo gore je opcija jedan, sa dva keksa meme kingmax 1066 2Gb bi bilo SUMA cca 1730kn

A opcija 2:

amd phenom x2 550 6Mb, 3.0Mhz cca 780kn

asrock a780gxh/128M 780G/SB710 cca 500kn

ista polovna grafička 450kn

ista memorija 380kn

Suma 2100kn

20%manje za slične performanse, “zastarjelu” tehnologiju…

hm, više se ne čini tako primamljivo, iako valjalo bi ovu grafičku ulovit, iako nisam imao u planu…

LittleCannon
    Moderator

cicijo

KrLe
    Participant

cicijo

ROFL

Jebate šta si konstruktivan 🙂

RimtuTiTuki
    Participant

Izgleda da ti ne treba nova graficka

System requirements:

Recommended:

* Supported OS: Microsoft® Windows® XP SP2/Vista

* Processor: 2.4 GHz Dual Core

* Memory: 2 GB RAM

* Graphics: Direct X 9.0c compliant, Shader 3.0 enabled video card with 512MB RAM (NVIDIA 7950 or better/ATI X1950 or better)

njonjo
    Participant

Nedavno sam i sam bio u sličnom položaju….

odluka je ispala:

7750BE – sad na 3.3GHz

Gigabyte GA-M720-US3

2x2GB Kingston HyperX

negdje oko 1500kn

KrLe
    Participant

NJo, pa prije recimo 2 mjeseca sam upravo to gledao, ali kako su sad došle sve ove novotarije…

Troky
    Keymaster

… ali kako su sad došle sve ove novotarije…

Uzmeš hrpu novaca…odeš u dućan…ostaviš novce…uzmeš novotarije… eto kako :smt042

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.