HomeForums[Ri051] Official ForumTech SupportDelayed write failed

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author

KrLe
    Participant

Pomozi bože ! tu dum tu tum tum

PepichTM je upoznat sa početkom priče, bratu mi se javila ova greška, prvo jednom , pa svakih 2 sata pa sve ćešće, dok na kraju nije mogo kurca sa kompom. Pepich je to probao sanirati svježom instalacijom, ali greška se opet pojavila.. grrr.

E sad, u kontekstu virusa, jedino što mi je brat instalirao je nekakav online poker i to ga nije mogo pokrenut jer mu nije bila java instalirana, dakle pretpostavka je da nije uspio niš pobrat u jedan dan.

Moja pretpostavka je da je prso disk, ali ne još skroz i s tom ideom sam skinuo SeaTools ili tako neš, sa seagateovih stranica, bootabilni programčić koji checkira disk. tamo mi je ponudio fast check, koji je uspješno prošao, ali long check mi prsne, odnosno prekine nakon cca 33% i ponudi mi da pokrenem .log file iz rama, ali kad pokušam pokrenut mi počne pištat i niš…

Probah sa HDtune ili tako nešto, di ima test brzine, e sad ide zanimljiv dio, test krene i vrti se oko 70Mb/s lagano pada prema kraju, do cca 60, da bi zadnjih 10 post pao na 1,5Mb/s i do kraja testa se vratio na cca 40Mb/s.

Ima još one fore Heathy, di mi je sve OK, i brzi ček bes sectora kaže da je sve ok, s time da nisam ima vremena za spori ček.

Troky mi je predlozio da chekiram memoriju sa nekim programam isto bootabilni, zaboravih ime, pustio sam mu jedno 30% da odradi, cca 15min, pa mi je dopizdilo pa sam prekinuo, navodno da je tih 15 min u pravilu dosta jer da je neka greška da bi se ranije javilo…

Na netu vezano za ovaj problem se dosta spominje nekompatibilnost, ali komp je uredno radio 3 mejseca…

Ima tko još kakvu ideju u čemu bi mogo bit problem?

S obzirom na garanciju u NetCom-u ima tko kakav pametan prijedlog?

Troky
    Keymaster

ja sam prilično uvjerene da je disk sjeban… vjerovatno bad sectori ako HDTune rikava uvijek na istom mjestu.

probaj u konzoli izvršiti:

chkdsk c: /R

… i javi rezultate.

KrLe
    Participant

mislim da sam to pokušao i da mi je 3 od 3 nečega bilo u redu…

LittleCannon
    Moderator

hmmm, probaju u biosu ugasiti opciju “PCI Delayed Transaction”

Drugo, nakon cega se greska pojavila prvi put (nakon reinstalacije me zanima).

trece, da li je greska ponovljiva, odnosno da li je mozes namjerno izazvati?

KrLe
    Participant

Sike, oglasi se!

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.