HomeForumsWorld Of TanksWoT CaffeDvije mrežne za dva provajdera

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author

Srdo
    Participant

Konačno nabavio dodatnu mrežnu karticu za komp na poslu!

I spojio se na fantomski DSL i veseo kao prase jer se mogu i na poslu igrat!

Kad tamo-kurac.

Nigdje ne mrem pronaći postavke u klijentu pa da mu velim da mi se spaja preko DSLa, a ne preko difoltne domene.

Da, mogu disejblat mrežnu karticu domene, ali to mi pomaže kao injekcija u drvenu nogu jer, jelte, ipak moram raditi na toj domeni:)

Na forumu nisam uspio naći ništa, poslao sam upit na support, ali čini mi se da ću čekat tjednima da mi odgovore.

Ideas?

Troky
    Keymaster

Ne znam kako se spajaš na DSL (router, bridge…), ali to bih ja riješio otprilike ovako:

– vidjeti koja je domenska mreža (npr. 192.168.x.0/24 ili 192.168.0.0/16 pa se sve pokrije)

– zapisati default gateway od domene (npr. 192.168.0.1)

– postaviti DSL mrežnu na nešto sasvim drugo od domenske (npr. 172.16.x.y ili 10.x.y.z)

– definirati statičke route u windowsima da domenski promet ide preko domenskog routera ako je potrebito: (route -p add 192.168.0.0 mask 255.255.0.0 192.168.0.1)

– default gateway neka bude od DSL-a (dodjeljeni ili fiksni)

Daj više detalja, brojki i slova pa ću ti moći više pomoći.

Srdo
    Participant

Difoltna domena je u 172.16.0.0./16rangeu, imam fiksni IP na toj kartici.

DSL je totalno odvojen od domene jer je na drugom provajderu:) U tom je fora: dvije mrežne, dva provajdera. Jedino što moram prokljuviti je kako reći WOTu da se spaja prek DSLa, ništa više. Za sva ostala klikanja koja si predložio moram kontaktirati firewall/system admine u firmi, a to baš i ne smijem 🙂

EDIT: a i nemam username/pass za DSL router tak da ni na njemu ne mrem niš klikat…

moby
    Participant

a da provjeris ip adresu wot servera, eventalno neki range ako ih je vise i samo to dodas u route tablicu u kojoj naravno odaberes tu drugu karticu?

Srdo
    Participant

Jok, ne ide:)

RimtuTiTuki
    Participant

Jok, ne ide:)

Objasni adminima situaciju… informatičari su, garant će razumjeti :smt056

Venchoba
    Participant

A da editiraš routing tablicu. Ili stavi da ti je dafault ruta na taj interface od DSL-a (tada će sav nelokalni promet ići na DSL), ili napravi da za ip adresu WoT servera ruta na interface od DSL-a (samo paketi prema WoT serveru idu na DSL).

Heh, kad ne čitam cjeli thread.

moby
    Participant

A da editiraš routing tablicu. Ili stavi da ti je dafault ruta na taj interface od DSL-a (tada će sav nelokalni promet ići na DSL), ili napravi da za ip adresu WoT servera ruta na interface od DSL-a (samo paketi prema WoT serveru idu na DSL).

Heh, kad ne čitam cjeli thread.

Bravo Vench, mogao si samo quotat moj text! 😉

Srdo
    Participant

Riješio sam problem dodavši rutu za wot server na DSL interfejs. Jebiga, nisam niš od tog jučer mogel delat jer nisam imao admin prava…

Sad imam 😀

Fala svima 🙂

moby
    Participant

Ma nije bad, dodaj i jedno hladno s limunom na onih 50 kn od zadnji put 😉

ArMaDa
    Participant

ja se slažem s trokijevim postom i nema na cemu:-))))))

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.