Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Author

KrLe
    Participant

Da li itko od vas ima ikakvih ozbiljnijih susreta sa ovim napravicama, treba mi odgovor hitno do sutra ujutro, dakle treba mi funkcionalan GPS za što manje para (čitaj oko 2000 kn). Na što obratiti pažnju i ima li nekih caka!? Ono što sam ja vidio u blitz pretraživanju po netu je slijedeće:

Garmin NUVI 200 1200kn + karta Adria rute oko 750kn

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4200019

GPS uređaj Garmin NUVI 250W Europe,multimedijalni uređaj,4.3″ ekran,JPEG, detaljna cestovna karta EU 1.998,95kn

GPS uređaj Prestigio GeoVision 350, 3.5″ touch-screen , detaljna mapa Hrvatske

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4200044

GPS uređaj StreetPilot c510 ( jedna regija Europe )+AdriaRoute

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4200023

Onda sam vidio i nekih Mio uređaja za cca 2000kn i u Metrou MyGuide sa brdo mapa + Hrvatska 1750kn.

Mio:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=90&id_artikl=900.000.014

Ima li što jeftinije da ima brdo karata i koji od ovih je best buy?

BaXuZ
    Participant

najveca frka kod kupovine ovog je mapa. Naime garmin koristi Adriaroute koja je navodno jedina koja detaljno pokazuje hrvatsku. Inace, vani je najpopularniji tomtom, ali opet, nije mu hrvatska bas najjaca strana. Jeftiniji garmin s Adriarutom je po meni rjesenje. Mislim da se taj adriarut da skinut krekan s neta, ali nijesam 100%. E i viaGPS cardinale isto nije los softver navodno, sto se hrvatske tice. Nema bas puno podataka i savjeta na netu u vezi ovog.

BaXuZ
    Participant

Troky
    Keymaster

Garmin NUVI 200 + Adriaroute (mislim da ima krekana)

ili

Mio + cardinale (isto ima krekan -> pitati pepića)

ja bih uzeo Garmina… ipak je to najzvučnije ime 🙂

Dakky
    Participant

nokia 6600 cca 400-500 kn (moze i neki drugi symbian s bluetoothom, npr 3650, 7610 itd)

+

bluetooth gps receiver u burzi cca 250-400 kn

+

tomtom ili slicni softver skinut s #mediaplace irc.efnet.nl

+

mapa hrvatske skinuta s newsa hr.alt.cellular.gsm

sve skupa ispadne 800-900 kn, imas fully functional gps i telefon, a symbian telefona i BT gps receivera u burzi ne fali…….

BaXuZ
    Participant

koja je to mapa hrvatske na njuzima, adria, viaGPS, mujo&co ???

Troky
    Keymaster

tomtom 6 eastern europe pretpostavljam… mapa i nije baš najpreciznija

LittleCannon
    Moderator

Cardinale je najjaci sto se tice hrvatske.

S obzirom da si postavio ultra kratki rok sto se tice savjeta, ja ti vise od toga ne mogu pomoci

KrLe
    Participant

Izabran je:

GPS uređaj Garmin NUVI 250W Europe,multimedijalni uređaj,4.3″ ekran,JPEG, detaljna cestovna karta EU 1.998,95kn

Ima skoro cijelu europu (bez BiH i sličnih polu zemalja :-)), Hrvatska je djelomična, ali ima detaljne mape većih gradova… Šta ja znam, radi, valjda će biti ok…

BaXuZ
    Participant

valjda mozes na to uploadat krekani adriaroute.

@Cannon, odakle izvlacis informaciju da je cardinale najjaci za rvacku?

BaXuZ
    Participant

cannon normalno nema odgovora na ovo.

@krle
    , jel se instaliralo, kako radi, adriaroute, kolko je detaljan itd itd, full report, ne ocekujem nista manje

LittleCannon
    Moderator

Zato sto ima najbolje karte za Hrvatsku.

Dokaz?

Utipkaj recimo moju bivsu adresu Popovicev Put pa provjeri sto ce ti adria route izbaciti.

Uostalom prosle godine je u nekom od BUG-va bio detaljan test svih onda trenutno dostupnih GPS softvera.

Uostalom Google je tvoj prijatelj.

BaXuZ
    Participant

google je moj prijatelj i malo smo se družili danas i zakljucio sam da je najpreciznija i jeftinija od drugih slijedeca kombinacija:

bilo koji mobile windows uredjaj i iGo softver odnosno mape za njega.

Od GPS uredjaja koji podrzavaju iGo, uzme se mio digiwalker c320 ili tako nekako.

Uostalom google je i tvoj prijatelj.

BaXuZ
    Participant

i kolko sam shvatio dosada, krekani adriaroute se da instalirat na kompjuter ali ne i na garmin uredjaj, pa mi se to cini najgora kombinacija

B051LjKo
    Participant

Zato sto ima najbolje karte za Hrvatsku.

Dokaz?

Utipkaj recimo moju bivsu adresu Popovicev Put pa provjeri sto ce ti adria route izbaciti.

Uostalom prosle godine je u nekom od BUG-va bio detaljan test svih onda trenutno dostupnih GPS softvera.

Uostalom Google je tvoj prijatelj.

Dokaz… a ne obećanja… hehe, probaj utipkati adresu Srednje strukovne škole u Velikoj gorici pa provjeri što će ti Cardinale i Adria route izbaciti :smt077

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.