HomeForums[Ri051] Official ForumTech Supportiskon adsl – ping, help

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author

zDenek
    Participant

Očajan sam totalno pa pitam svakog kog znam jel ima slični problem. Imam iskonov adsl i ping je tolko usran da ne mogu ništa, ostali frendovi imaju duplo bolji ping sa t-comom a to bi u biti trebao biti isti kurac ?

nazvo sam iskon oni mi poslali doma nekog idiota iz t-coma, on ne zna šta je ping, kaže meni je samo bitno da je tebi brzina dobra ostalo nas ne interesira !!

A sad pitanje jel netko od vas ima iskonov adsl i jel imate kakve prijedloge ili nešto, sve će pomoći…..

inače prošla mi je godina dana ugovora pa mogu kad hoću prekinut s njima ali onda mi ostaje samo t-com

help needed

B051LjKo
    Participant

Većina nas je na iskonu… i situacija je uglavnom obrnuta, na HR serverima iskonaši imaju uglavnom duplo bolji ping od T-Com… Imao sam u zadnje 3 godine možda dva ili tri puta problema s povećanim pingom… nazvao službu za korisnike, poslao bi im ping i tracert prema banana serveru i u roku od dva ili tri dana bi se sve normaliziralo…

Inače, ljudi su uglavnom u zabludi, dakle, ti si ugovorom po defaultu vezan za T-Com (osim ako kod iskona nisi uzeo poklonić pa si i prometom vezan)… Dakle ako ti Iskon trenutno ide na živce, jednostavno uzmi paket prometa kod T-Coma (jedan poziv teefonom) promijeni username i password i hopa, nemaš više veze s Iskonom… Naravno, nikakav ugovor ne potpisuješ i za odjeb T-Coma (ili iskona) je dovoljno paket promijeniti u najmanji i u tekućm mjesecu se ne spojiti niti jednom… i nema računa…

Ovo naravno vrijedi ako imaš XXL ADSL (T-Com linija i Iskon promet) ako si na Iskon Duo-u, nemam pojma…. ali savjetujem ti da opet pokušaš s Službom za korisnike, objasniš im da ti je T-Com bio doma i da ti je linija sasvim u redu, te da je problem kod njih (u slučaju visokog pinga, to uglavnom jest slučaj)…. sa nestabilnu i sporu liniju je kriv T-Com…

Toliko

Ganci
    Participant

unbenajte sa vaseg servera !

zDenek
    Participant

unbenajte sa vaseg servera !

sta bilo ganci ??

bosiljko hvala, imam xxl adsl, mislim glupo mi je da onak na nasem serveru gledam kak frendovi i ostali imaju ping 12-13 a ja 30….

imam onaj elcon crni modem i onaj koji mi je doso iz t-coma doma kaze da je smece modem omg ??

budem danas opet probao zvat iskon, inace kak saljes onaj tracert i ping?

malo pojasni stvarno sam ocajan

thx

B051LjKo
    Participant

Pa pingaš i tracertaš u command promptu, kopiraš, pejstneš u mail i posaljes na podrska@iskon.hr (mislim, nisam siguran)… nazovi sluzbu i pitaj koji je…

BTW. Ako vam je server u HR T-Comaši sigurno nemaju 12-13 ping… ako si se radi toga frustrirao, džaba ti… ono što od iskona možeš očekivati je 25-40… T-Com je na cca 50-60… Dok ovi smradovi koji su na 10-12 su ili Troky, ili ekipa na Kabelu (B.net iliti ga bivši Xnet i Adriatic kabel)…

zDenek
    Participant

server je u njmačkoj

ajd mi još samo daj molim tena koji email to šaljem 🙂

EDIT: sry nisam vidio mail

RimtuTiTuki
    Participant

bosiljko hvala, imam xxl adsl, mislim glupo mi je da onak na nasem serveru gledam kak frendovi i ostali imaju ping 12-13 a ja 30….

imam onaj elcon crni modem i onaj koji mi je doso iz t-coma doma kaze da je smece modem omg ?

I ja imam elcona, i iskon xxxldsl

i na vasem serveru ping uredno 50-60

a pretpostavljam da ovo sto pises 12-13 znaci 12-13 x 4 dakle 48-52…

po meni te jebe t-com na centrali… zovi i jebi ih da ti ne radi voip kako treba zbog pinga…

zDenek
    Participant

pazite ovo, evo sad sam igrao na nasem serveru, ping pise izmedu 58-80 ali sve steka u 3pm, imam 85 fps-a (minimalno 50) i sve toliko steka, 1 na 1 ja pomaknem misa sve zasteka zacukne, ne znam sta se desava….pa 8800 imam

kazem vam sve steka cuka nemogu se maknut

a nekad se desi ping 80 sve klizi ja stisnem on pada i tak , jel imate takva iskustva ?

edit: evo napravio sam tracert pa vidite jel to dobro

screenshot: http://www.ri051.com/wp-content/uploads/2010/12/grille_1.jpg

ajd mi bosiljko daj msn pa da se cujemo ak nije problem

Ganci
    Participant

ma neki odi tvojih meni poceo tamo pametovat mislim da je bio JECO/JECA/JEBA/JEBO tak nekak…

uglavnom dete kreten…

normalno prije odlaska sam ga toliko isfustrirao da mi se cak i mame sjetio…. sto ne podnosim pogotovo od nekog jebivjetra…

zDenek
    Participant

ma slušaj care, smatraj to rješenim……

O je bio admin i upravo zbog takvih stvari više nije, zloupotrebio je admin prava…..

sorry šta se desilo trebao si prije reč i rijšili bi odma……

imamo još par mladih admina pa sad moramo više pazit na njih

dođi opet gejmat kod nas i ako bude problema javi meni ili veci ili na site, uglavnom….

Ganci
    Participant

ma np

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.