Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • Author

B051LjKo
    Participant

Drugarice i drugovi

Nakon dugotrajne agonije, nekoć omiljena igra je danas samo ubuđavljena lešina krave čije odavno ukiseljeno mlijeko postaje kronično neprobavljivo. Valjala bi nam kakva alternativa; trenutno prvi favorit je Modern warfare 2, po svemu do sad oslučanom, riječ je o vrhunski odrađenoj i nadasve vizualno atraktivnoj igri; omaleni problem je papar od cijene…. 60 jevreja preko steama je totalno dranje, no opet, ukoliko je riječ o potencijalno nekoliko tisuća sati igre, niti to nije strašno…

Ne’am pojma zašto sam uopće pokrenuo ovaj thread, valjda da oslušnem kolike su šanse da Ri051 cicije tzaluju za neku igru, ako da, koliko je limit… jer’bo 60 jevreja fakat jest dranje… Opet, ako igra fakat valja, meni spomenuti iznos u budućnosti ne bi smio predstavljati preveliku prepreku… Još gluplje zvuči pljunuti 5000+ keka za komp na kojem se nemaš čega igrati…

LittleCannon
    Moderator

Igru sam danas prvi put vidio i malo igrao onlajn

GOOOOVNOOOOOO kakvo svijet nije vidio. Komercijalna igra u kojoj se ama bas nista nije promijenilo osim tekstura. I jos da im platim za to sranje

Ako mi netko samo zucne vise kako su animacije neprirodne u armiji, majke mi poceti cu razmisljati o disciplinskim metodama Vlada Tepesha.

Ahhh da ako nisam spomenuo, MW2 je GOOOOOOVVVVVNOOOO

Boze dragi, kakvo razocarenje! Skoro kao AA3, ali nju barem ne treba platiti.

B051LjKo
    Participant

Kao što rekoh, ne’am pojma kakav je noci CoD, post je više “generalno” nastrojem… odnosno, postoji li “vani” uopće nešto što bi zamijenio nekoć fenomenalnu Armiju… kontam da je s istom nakon 2.5 sve otišlo u kurac….

PS. Paralela s Vladom Nabijačem rula!

Ajkula
    Moderator

Ja sam takodjer razmisljao o MW2. Nakon Nove Godine brijem uzet novi komp i kupit igru oriđiđi. Zao mi je armije al igra je izumrla. Volio bi se prebacit na nesto sta ce mi opet biti gust igrat kao sta je bila armija. Dosta ljudi mi je reklo da je MW2 prva liga. Pepic je prvi koji govori da je sranje.

Bosiljak ,svaka cast na threadu. Trebali bi zbilja nac nesto sta ce nas ponovo spojit i skupit , bez obzira sto imamo privatne zivote i probleme. Nesto onako za gust i relaksaciju . Barem da imamo pricat o necem na pivi u Tajmu. 😛

p.s. Autor je pod utjecajem pelina !

KrLe
    Participant

Dečeci, ne razmem kej ste se uzjebali, armija je sasfma vredu, sam se treba tu i tam priheftat…

Zh0rZh
    Participant

Waiting for Starcraft 3 …

Dakky
    Participant

Moja dva centa, nakon 16 gemišta, kome se ne da citat gluposti (ruke brze od mozga) polu-pijanog Dakkyja, nek preskoci na dio “Suma Sumarum”….

UVOD

Iako me nitko ovdje ne shvaca ozbiljno, i iako vjerujem da kad netko vidi da sam ja poster, preskoci moj reply i nastavi dalje (tako je IRL, nitko me ne dozivljava), svejedno cu se osvrnuti na ideju i predloziti…

PROMJENU tipa igre…

Odnosno, s obzirom da imam dosta igrackog iskustva u dupetu, ali i dlaka koje rastu unazad, predlozio bi promjenu tipa igre… FPS-ovi nas vise ocito ne zanimaju, odnosno zanimaju ali nema postene zamjene. S obzirom da sam proveo vise od 3 godine u Diablu2 na Battle.netu (online), prije nego sto sam poceo igrati armiju, mogu usporediti dvije igre, i dvije ekipe, koje se razlikuju, ne bi vjerovali koliko.

PROSLOST

Ekipa s kojom sam igrao D2 i kasnije ekspazniju, bila je skroz drugacija. Nisam ih poznavao IRL, ali je to davalo drugu dimenziju igranju s tim ljudima. Svakim danom sam sve vise upoznavao ljude i svaka nova informacija o njihovim zivotima mi je uljepsavala dan, odnosno, bili smo sve blize i blize, iako se nismo poznavali u zivotu. U jednom trenutku je izasao WoW i ekipa se raspala jer su svi presli na doticno smece… svi osim mene… u zadnje vrijeme sam se ponovno cuo s ekipom i navodno da se sprema prelazak na Diablo 3 kada izadje, i duboko se nadam, makar je malo vjerojatno, da ce stvari biti kao i u Diablu 2… dakle ekipa koja mi se svidjela… iako nikada nije bilo prave komunikacije preko TS-a ili slicnog… sve je bilo i ostalo na chatu unutar igre…

I tako 2003. je izasla Armija, tj. te godine sam upoznao Moby-a koji je spominjao formiranje klana u kojem ce biti ekipa koju tad nisam poznavao. Iako sam u to vrijeme jos uvijek igrao Diabla, sa tom drugom ekipom, svejedno sam se otvorio novoj ekipi i novoj igri, koja me navukla u prvim satima igre.

Stvari su se promijenile, vise vremena se igrala Armija nego Diablo, ekipa s te druge igre je nasla nove zanimacije, i sve smo se manje druzili. Privatni zivot, druge igre, stagod, ekipa se lagano pocela raspadati..

I ja sam zaglibio na drugoj igri, Armiji, sa drugom ekipom, koja mi je poslje postala sve sto online (a bogme i offline) svijet moze ponuditi.

ZASTO SVE TO

Zasto sve ovo pisem, zato jer sam u trenutku inspiracije, i htio sam upozoriti na kljucne greske kroz koje sam vec jednom prosao, i ne bi htio da se ponove.. Dakle, kada je doslo do zasicenja, igrom, drustvom, ekipom, zivotom, ne znam cime ne, trebalo je reagirati.

Da se ekipa nije bunila kada je izasla Trojka, da je ekipa presla bez pogovora na Trojku, danas bi stvari bile puno bolje, igralo bi se kao u pocetku, 2003. godine… odnosno, bugovi, traljav izlazak, sve su to sitnice koje danasnja gejmerska populacija ne moze savladati, a sve zbog toga sto su takve stvari neprihvatljive, s obzirom da postoji deseci tisuca drugih igri koje su prosle bez tih problema (i imale su visestruko veci budzet).

Hocu reci da bi ekipa mozda trebala stisnut zube i prec na polu-proizvoid bez obzira na ishod, jer ovdje imamo dvije opcije, prvu, da se ekipa razidje i da svatko igra svoje (pocelo se desavati vec) ili da ekipa stisne zube i predje na igru koja im se uopce ne igra, ali za dobrobit cjelokupnog drustva ipak to cini, i s time osigurava nastavak druzenja cjelokupne ekipe.

SUMA SUMARUM

S obzirom da ekipa ipak ne zeli preci na AA3, i s obzirom da je AA2 i sluzbeno mrtva, imamo par opcija…

1) preć na drugu igru istog zanra (pucacina)

2) preć na igru drugog zanra (strategija, rpg, voznja itd.)

3) ostat na AA2 i gledat s visoka kako se sve skupa raspada

Da bi se bilo koji od prva dva slucaja zadovoljio sa maksimalnom iskoristivoscu, treba naci igru koja ce se svidjeti svim clanovima ekipe.

KONKLUZIJA

S obzirom da je to nemoguce, postaje mi žao zbog neminovnog ishoda naseg dugogodisnjeg prijateljstva….

No, bez obzira na sve, nadam se da cemo se nac na valnoj duzini u kojoj se svi slazemo oko jedne stvari, u kojoj svi igramo u istoj igri, na kojoj svira ista muzika svaki dan. I to rock’n’roll. I da nece bit onih koji ne vole rock’n’roll i da zbog toga nece biti na toj valnoj duljini…

POSVETA

@ KrLe : Armija 2 je bila u redu zadnjih 8 godina i jos uvijek je u redu, ali kad tad ces morati prihvatiti da je jednostavno prestara i da smo je previse puta odigrali da bi i dalje bio gust igrat.

@ LittleCannon : MW2 nije igra koja ce se svidjeti svima, ali je dobra promjena. U biti, sve je bolje nego AA2…

@ Ajkula : Slazem se u potpunosti s tobom ali moras i ti prihvatiti da ako predjes na MW2, gubis se u prostoru i vremenu, nalazis novo drustvo i Ri051 kao takav polako, ali sigurno, gubi na smislu ako nismo svi zajedno u necemu… dobro kazes, igra koju cemo svi igrati, nesto o cemu cemo pricati u Timeu… nije MW2, komericijalno sranje koje kosta koliko kosta i koje ce dobit nastavak kroz par mjeseci… i koje se radi samo zato da bi se zaradili novci..

@ ZhorZh : Ja ipak cekam Diabla 3, Starcraft 2 mi ne izgleda dobro kao original…

B051LjKo
    Participant

@Ajki

Ne znam, valjalo bi probat… prema do sada pročitanome, multiplayer dio MW2 je najlošije odrađen… primjera radi, nema banalne stvari kao što je lean… (da, znam da AA3 nema skok, i to me strahovito nervira… i ne, neće mi nitko reći da je to bolje)

Ajkula
    Moderator

Ja imam igru doma ali je ne zelim instalirat. Neznam dali ce mi to komp uopce vrtit a i ne bih se volio navuc na nju 2 dana prije broda. Popizdio bi.

Kad dodjem, probat cu sigurno. A sto se tice skokova, leananja itd , boli me penis. Daj te mi pusku da pucam i ubijam !!! 😀

@Dakky
    :

Slazem se s tvojim postom al ne moras se bojat da ce se klan raspast. Mislim da smo previse skupa da bi nas jedna obicna igra unistila. Mislim da smo nadzivili AA. Gledam ovaj roster sa strane i vidim 14 imena. Mozda 4 igraju AA, tu i tamo. Drugim rjecima nitko je ne igra al svejedno se nalazimo na pivi , organiziramo LAN, igramo fudbal…

Trebali bi probat MW2. Pepic kaze da je sranje. A sjetite se sta smo govorili za AA 1.x . Probali smo , rekli : “ma ovo je njesra..” i onda nakon mjesec dva se navukli ko na heroin. Mozda bude isto i sa MW2 . 😀

RimtuTiTuki
    Participant

Ja glasam za fudbal 2 puta tjedno….

a za vas ostale preporucam WOW… mozete reci sta hocete, ali ako se hocete druzit i gubit vrijeme onlajn, moja topla preporuka… ako vam je preskupa, imate milijun alternativa… nekih i besplatnih.

Troky
    Keymaster

Ovom se izjavom vrijednost tvoga mišljenja gadno srozala. :smt086

Da si odigrao 10-20h prihvatio bih tvoje mišljenje, a ovako gornja izjava zvuči jadno i patetično. Iskreno, nije mi jasna ta strast prema AA3 koja je za mene (a i većinu ostale AA populacije) GOOOOOOVVVVVNOOOO (odigrao sam 10-20h AA3 i uzimam si za pravo da ovako komentiram).

A što se cijene tiče… zašto na posao ne ideš pješice? Ne košta ništa…

BTW… MW2 se može nabaviti za <$50 (250 Kn)… samo treba potražiti.

Dakky
    Participant

… za mene (a i većinu ostale AA populacije) GOOOOOOVVVVVNOOOO (odigrao sam 10-20h AA3 ….

Ne znam zasto smo svi toliko zatvoreni prema necemu drugacijem, MW2 je klasicna pucacina koju bi svrstao u kategoriju sa Quake 3 ili UT2004, ne sto se tice grafike, vec sto se tice igrivosti.

AA2 je pionir svog zanra, i ne postoji druga pucacina koja toliko vjerno simulira vojsku. AA3 je nastavak tog zanra, i iako nastavak u principu nikada nije dobar kao original, i dalje simulira vojsku i to realnije nego bilo koja druga igra.

Moramo se odluciti hocemo li preći na jump-shoot-jump-shoot-rocketjump-shoot pucacinu ili cemo ostati na necemu drugacijem, sto se u principu nikome ne sviđa.

Meni je druga opcija zanimljivija… i ako cu igrati klasicnu pucacinu, igrat cu Kvejk..

Odjebaus
    Participant

Aj da se i ja priključim malo rapravi. Kao prvo, moje igračke činjenice kao argument:

AA2: pun kurac i osamsto sati, to znate

AA3: 30-tak sati

Operation 7: 20-tak sati

COD4: 40-tak sati

COD MW2 instaliram za koji dan, ali ljudi kojima vjerujem su mi rekli da je isti kurac kao COD4 samo sa ljepšim bojama.

Iskreno, ne znam što vas je odjednom puklo da je AA2 mrtva kad je bila mrtvija prije par mjeseci nego sada, mali podsjetnik na trenutnu situaciju (pet. 23:00, Battletracker)

America’s Army 2: Player Online: 1,181

America’s Army 3: Player Online: 772

Dakle, nakon nepunih pola godine AA2 ima više online igrača nego AA3. Lako bi se mogla dogoditi slična situacija kao sa Counter Strike-om, stari CS živi paralelno sa CS Source-om.

Zapitajte se što u stvari želite:

1. igru koja vas drži prikovanu za ekran jer uživate igrati

2. igru koja vas drži jer je klan Ri051 igra

3. igru koja se masovno igra

Naravno, idealna situacija je 1. 2. i 3. zajedno, a iskreno to teško da ćete ostvariti odlukom o prešaltavanju na nešto novo, to će se samo dogoditi ili se uopće neće dogoditi. Nije vas spojio grupni naputak da igrate AA2 nego ste se našli igrajući je, isto kao i LuDi.

Ako vam je do igre sa masom, odgovor je jednostavan:

Call of Duty 4: Player Online: 21,818

Ja ostajem na AA2 do daljnjega, dakle dok ne nađem nešto novo što će me hipnotizirati kao AA svojevremeno (ništa što sam do sada probao), ili dok AA2 ne ostane potpuno bez igrača.

LittleCannon
    Moderator

Ovom se izjavom vrijednost tvoga mišljenja gadno srozala. :smt086

Da si odigrao 10-20h prihvatio bih tvoje mišljenje, a ovako gornja izjava zvuči jadno i patetično. Iskreno, nije mi jasna ta strast prema AA3 koja je za mene (a i većinu ostale AA populacije) GOOOOOOVVVVVNOOOO (odigrao sam 10-20h AA3 i uzimam si za pravo da ovako komentiram).

A što se cijene tiče… zašto na posao ne ideš pješice? Ne košta ništa…

BTW… MW2 se može nabaviti za <$50 (250 Kn)… samo treba potražiti.

Odjebi od karaule!

Dakky
    Participant

Naravno, idealna situacija je 1. 2. i 3. zajedno, a iskreno to teško da ćete ostvariti odlukom o prešaltavanju na nešto novo, to će se samo dogoditi ili se uopće neće dogoditi. Nije vas spojio grupni naputak da igrate AA2 nego ste se našli igrajući je, isto kao i LuDi.

TO bi se moralo samo tako i dogoditi. Trebalo se samo tako i dogoditi kad je AA3 izasla, trebala je cijela ekipa samo tako prec na trojku i samo tako zaboraviti da je dvojka ikada i postojala. Kao sto je zaboravljeno da je jedinica postojala 🙂

Ja ostajem na AA2 do daljnjega, dakle dok ne nađem nešto novo što će me hipnotizirati kao AA svojevremeno (ništa što sam do sada probao), ili dok AA2 ne ostane potpuno bez igrača.

Ne mogu ti davati savjete jer ne znam koje tipove igara volis, ali jedina igra uz koju sam ja bio prikovan uz ekran dulje od armije je upravo Diablo 2, single ili multi, svejedno. Zao mi je sto nemam dokaz, ali proveo sam u toj igri vise od 3 godine po 5-8 sati dnevno. Svaki dan….

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.