HomeForums[Ri051] Members OnlyStari dobri CAFFE ROOMKako se to može vrtiti!?!?

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author

KrLe
    Participant

Cijenjeni suborci, kao nakupina pametnih, iskusnih ljudi dajte bacite oko na ovaj link i objasnite mi na koju foru ovo radi. Sram me priznati da studiram strojarstvo i ne mogu shvatiti kako se to može vrtit. A gdje je dovod goriva? Šta se klipovi nigdje ne drže?

http://www.rotoblock.com/howitworks.shtml

ima i filmić:

http://www.rotoblock.com/concept_validated.shtml

!opr019g7 !opr019g7 !opr019g7

LittleCannon
    Moderator

Stvar je jednostavna do bola sto cini ideju jos genijalnijom nego sto je. Izgleda kao da je netko krizao Wankela sa klasicnim motorom. Samo isto tako mi se cini da ce imati isti problem kao sto je imao i Wankel, ato je dihtanje. Nema tog semeringa koji moze izdrzati toliku rotaciju

Sto se tice dovoda goriva stvar ti je jasna, onaj zadnji pleh na kojem vidis one sive i plave crtice i crveni kvadrat i stvari ti idu redom 1. Plavo=usis; 2. Sivo jednako kompresija; 3. Crvena tockica =paljenje smjese; 4. Crveni kvadrat =ispuh

B051LjKo
    Participant

Bogami Pepić ako je tebi ono čudo jednostavno, onda molim te promijeni nick u UbberGun, little je jednostavno vrijeđajuće…. kao kreten sam blejao u one shematske prikaze i nakon 20 minuta su mi se prve lampice počele paliti…. ono što mi uopće nije jasno jest kako ta stvar može imati veću iskoristivog od klasičnog Otta….

Doduše, stvar mi je toliko u magli da je komotno mogu usporediti s ušnom resicom sjevernosibirske holičavke, a ne s Ottom… jednaku količinu pitanja mogu povući o jednoj i o drugoj paraleli… !opr019g7 !opr019hy

RimtuTiTuki
    Participant

Pa ja vas uopce ne kuzim, nije da se pravim pametan, ali stvar je krajnje jednostavna, imas tri elementa, dva sa po cetri klipa, i jedan koji glumi cilindar i vrti se oko klipova, plus na sve to imas zakacen mehanizam koji i je pokretan od strane klipova, i on okrece “cilindar” oko klipova… and round and round it goes

Fora je u tome da nema 4 takta, odnosno sve je jedan takt, odnosno nema takta … u qurac vise neznam ni sam sta pisem… i zato je bolji od otta, kao bolja je iskoristivost.

a ideja je bolja od wankela, zbog toga sto je wankel imao problema zbog trokutastog oblika, odnosno zato sto su mu se vrhovi gadno trosili, mislim da su sada stavili neku ultrasupermega keramiku na krajeve, pa traje nesto duze… a ovaj se po meni nebi trebao trositi nista vise od klasicnog…

LittleCannon
    Moderator

ono što mi uopće nije jasno jest kako ta stvar može imati veću iskoristivog od klasičnog Otta….

Nema bregaste osovine!

Nema klasicnih ventila!

Nema konverzije sila iz okomite u rotacionu…..

KrLe
    Participant

Ma kuzim ja kako motor radi, ali ne kuzim kako se kretanje klipova od 20 stupnjeva ljevo desno pretvori u kruzno gibanje jer ne vidim kako su ti i isti klipovi povezani sa bilo cime.

B051LjKo
    Participant

Koliko sam ja skužio ima bregastu, ova gefufna ima ventile (izgledaju mi klasično, samo što su nakeljeni u klip), ima žpelvrznizirane klipove koji konstantno mijenjaju smjer gibanja, kao kod otta, brijem da su oni vezani nekim šmekom za kvazibregastu jer mi inače nije jasno kako kako bi se stvar mogla vrtiti…. I na koncu ima i ima cinciliranu svijećicu (mala kockica na vanjskom rubu)… Dakle ponavljam, nije mi jasno kako moze imati bolju iskoristivost od otta…

LittleCannon
    Moderator

Uffff, na pivi ce vam dedica sve objasniti

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.