HomeForumsWorld Of TanksWoT CaffeKlub ljubitelja duge 88.ice

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author

B051LjKo
    Participant

Prejebeno moćan sniper! Može penetrirati više manje sve! Jebeno precizan, granate su po 250, ilitiga budžašto! Must have svakog mačkoljupca!

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

Troky
    Keymaster

uf, koliki ti je…

Ajkula
    Moderator

Instaliro sam ga sinoc. Super gun. Skidam 20 odsto Ausf B-u iz prve.

Ajkula
    Moderator

Bosiljak, uzeo sam dugi 105 mm. Top je do jaja. Ako uzmes Tigrall onda onu kratku 105 nemoj ni mauntat,risrchaj dugi i udaraj.

B051LjKo
    Participant

Ecola, potvrđujem rečeno… Stigla duga 105.ica; i brutalno je dobra… Nekoliko opaski:

1. Užasno skupa municija nakon budzašto 88 zrna; nema više pucanja na random, možda je još uvijek tamo… Čak i ako se ima para, tigar nosi dvostruko manje 105 tanadi (svega 32)

2. Svi Tier 4 tenkovi su sada u one shoot zoni

3. Deset posto više penetracije je jako, jako puno… Primjera radi, kroz ferdija mi prije ništa nije prolazilo od naprijed, možda svaka peta… sada svaka peta ne prođe…

Nakon malo uigravanja; čudo jedno… Imao sad danas poraz!!!! od 43 000 kredita; i pobjedu od cca 55 keka!

B051LjKo
    Participant

Brijem da ovo spada ovdje

Duga 105-ica na King Tigru je zbugana, odnosno izgleda isto kao duga 88.ica…

Ovo je fix… isprobao sam, fakat radi…

I might as well i get so many pm now hehe. Here it is:

Ok go in your WOT folder. Probably under Games/wotclosedbeta/res/vehicles/german/g16_PzVIB_TigerII/normal/lod0

Ok once in there. You will find Gun_04.model and Gun_05.model.

You basically just erase the Gun_04.model and rename the Gun_05.model to Gun_04.model.

Now BEFORE you do this, BACKUP your Gun_04 and 05 models. You probably want to have them just in case you want to reverse the process. So:

1. Go to that folder, and copy and paste the 04 and 05 models somewhere else.

2. Go to that folder, and erase the model 4, and rename model 5 to model 4.

3. Do the EXACT same thing, but instead of going under NORMAL folder, go under CRASH folder. (This is because when you die, and your tank is a wreck it will show the correct gun).

3a. So go in the tiger2/crash/lod0 and backup the same model 4 and 5 guns, and then erase the gun 4, and rename the 5 to the 4.

4. DONE!

Let me know if you got more questions.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.