HomeForums[Ri051] Official ForumOpcenito – MainLjetopis Pepea Matuljanina 2.dio

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author

LittleCannon
    Moderator

I jos jedan savrsen dan.

S obzirom da nema smisla gnjaviti vas na naslovnici, odlucih vas maltretirati na forumu.

Podjieliti cu jos par slika sa vama i besramno se busati u prsa i govoriti da je to “dimce vagince” (™Denny) od setnje, iako sam mislio da cu dva puta umrijeti do vrha. Jos jednom sam se podsjetio koliko sam zagnjilio ispred monitora i koliko zapravo nemam, ali bas nista kondicije.

I za kraj, jos jedna samohvala.

Niti jednom tijekom cijeloga puta nije bio upaljen GPS. Kompletna navigacija je bila pomocu kompasa i sve je bilo “dead on”!

Polazak sa istoga mjesta, ali ovaj put marenda. “Prazna vreca ne stoji sama” ™deda Janko

Svaka majka za zeta bi me pozeljela.

“Ajd ne kasni, pa nismo jos ni krenuli kako treba!”

Pogled prema posljednjem asfaltu. Sljedeca asfaltirana cesta je s druge strane Ucke.

Mir i tisina. Ulazak u nirvanu zagarantiran. Jos da se ne cuje moje disanje gdje bi nam kraj bio.

Sumski mir

“E ja vise ne mogu, ili odmaramo ili ides dalje sam”

Sto je meni ovo trebalo!

Konacno izlazak na komad normalnog puta.

Interesantno je da nakon prolaska kroz sumu, ovaj dio puta dok sam hodao smatrao kao odmor. Eto toliko je suma zamorna.

Mozda sam trebao uzeti malo manje trul stap.

Ajde bogamu, opet te cekam.

“Ej ovo izgleda sve strmije”

“….i strmije…..

Pogled prema potencijalno slijedecem cilju. Orlova stijena.

“….i jos strmije….

Pred sam vrh, ja ne mogu do zraka doci!

Stigli smo!!!

Sad sam baja, nema veze sto do prije 5 minuta sam imao zelju da me se pusti umrijeti.

Vadi se vops!

Tko to moze platiti 3

Sank se otvara.

Dok dodje konobarica, odredjujem silaznu rutu.

Lavazza na Vetvenom vrhu

Jos malo…

Tajna ovakve lezernosti u prirodi lezi u mukotrpnim pripremama kako se pravilno nasloniti na sank kroz duzi period glancanja sankova laktom diljem rivijere.

Ako ne znate kako izgleda pas koji se netom istrcao nakon dana provedenog u stanu, to bi bio priblizno ovakav pogled.

Tko ovo moze platiti 4

Sunce je prilicno nisko. Vrijeme za pokret.

Krenulo je spustanje koje zbog nagiba je gotovo jednako zamorno kao i penjanje.

Tragovi u snijegu od sape duge 9cm

Ako netko moze prepoznati ciji je ovo trag bio bih jako zahvalan.

Povratak na Miletov ranc i dakako salica caja, ipak ovoga puta je bilo i dodatno iznenadjenje u vidu…..

..nesto kao SARMAAAA…

Moja Ucka mi je poklonila prekrasan pogled za kraj predobrog dana.

Prikaz danasnjeg, ali i prethodnog puta.

Nadam se da nisam udavio, ali jednostavno bilo je jace o d mene i morao sam ovo podijeliti sa /pohvalitise vama.

A sada idem probati doci do kreveta bez puzanja. Bole me noge i kukovi da je to za popizditi.

Uzdravlje

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

KrLe
    Participant

Živili!

RimtuTiTuki
    Participant

Pepe jel ste to imali alkoholno kuhalo?

Kad si već zabrijao na natauru, evo ti link na jedno zgodno kuhalo… http://biolitestove.com/campstove/camp-overview/features/

LittleCannon
    Moderator

Imas dobro oko. Je alkoholno kuhalo je to i moram priznati ja sam ga prvi put vidio jucer kad ga je Denis izvukao. Radi iznenadjujuce dobro.

LittleCannon
    Moderator

Usput, suzen je izbor za identifikaciju otiska.

Rijec je ili o lisici ili vuku.

Venchoba
    Participant

Jel to ziher? Obično vuk i lisica imaju izduženije otiske, ne tolko okruglaste. Plus kod pesoida se vide i panđe u otisku a ja ih ne vidim na slikama. Ak ih nema, onda je neki mačkoid, vjerovatno ris.

LittleCannon
    Moderator

Pomislio sam i ja da je ris, medjutim osim sto risova nema na Ucki, i otisak je potpuno drugaciji.

Usporedjivao sam otiske s slikama na netu i na kraju ovo je najslicnije. S obzirom da je otisak prilicno star a i snijeg se nekoliko puta otapao i stisnuo cini mi se da bi to mogao biti razlog zasto se ne vide pandje

Da bi komedija bila potpuna, Denis je pitao predsjednika lokalnog lovackog drustva koji je ko’ iz topa ispalio da su tragovi medvjeda!

Nije onda ni cudo kada krenu u sumu da najcesce napucaju jedan drugoga.

Venchoba
    Participant

Ma je, al ono, vučji su obično duži nego širi, dok je ovaj onako, podjednako. Okruglast. Al da, ak se topilo pa ponovo smrzavalo, tko zna kaj je to. Gabaritima odgovara i vuku.

btw trebo si pitati nekog lovca koji je lovnik a ne predsjednika. 😀

RimtuTiTuki
    Participant

Jesi siguran da ih nema… Ja sam našao jednog mrtvog na Kastvu.

LittleCannon
    Moderator

Jesi siguran da ih nema… Ja sam našao jednog mrtvog na Kastvu.

Naravno da nisam, s obzirom da sam poprilican noobek po pitanju sume, no sjecam se da mi je netko jednom natuknuo kako su risovi rijetka pojava zapadno od Jelenja.

Uglavnom, ne mogu docekati slijedecu turu. :smt026

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.