HomeForums[Ri051] Members OnlyKlanska LigaMalo o statistikama

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Author

Troky
    Keymaster

Klanska liga bit će probni poligon za testiranje novog načina izračunavanja statistika mečeva.

Moja ideja (koja ne mora biti prihvaćena) je:

1. Bodovanje za MVP i MUP (most useless player):

• a) zbrajaju se službeni bodovi BEZ leader bodova

ili

• b) zbrajaju se službeni bodovi SA leader bodovima s time da ako izgubimo meč leader bodovi dobivaju predznak (-)

U oba slučaja zbraja se i ROE!

2. Bodovanje za najubojitijeg igrača:

• računa se po sličnom sistemu kao i do sada: bodovi=2
    • Kills-KiA

3. Bodovanje za najefikasnijeg igrača (Kill-Death ratio):

• računa se po formuli: bodovi(postotak)=Kills/(Kills+KIA)

Namjerno ne računam čiti FR zbog možebitnog dijeljenja s nulom koje mi je u postojećim statistikama zadalo dosta muke.

Npr. tri igrača s istim FR-om (2)

Igrač A: 10 kills, 5 kia

Igrač B: 20 kills, 10 kia

Igrač C: 2 kills, 1 kia

[2] bodovi A=15, B=30, C=3

[3] postotak A=67%, B=67%, C=67%

Dodatno, kako bi se stimuliralo ljude na igranje mečeva predlažem da ukoliko dobijemo meč da se NE računa ROE ili da ukupni bodovi za dobiveni meč ne mogu biti <0.

Slobodno komentirajte i predlažite. Ja sam za opciju 1b i 2, a 3 da služi samo informativno.

LittleCannon
    Moderator

Kao sto sam vec i ranije predlagao 1a je po meni najpravedniji ssistem bodovanja. Dakle zasto se zajebavati sa svim dodatnim zbrajanjima kad to armija moze sama uciniti.

Dakle ponavljam: 1A je po meni najpravedniji nacin bodovanja

Troky
    Keymaster

Dakle ponavljam: 1A je po meni najpravedniji nacin bodovanja

Jesi li siguran? Moglo bi se vrlo lako dogoditi da netko tko je odigrao 2-3 meča ima negativne bodove i samim time da bude lošiji od nekoga tko nije odigrao niti jedan meč.

Kako nagraditi (pozitivno/negativno) leadership?

Ganci
    Participant

slazem se s Vama dr.Troky

ali jedino me pika ova uloga kvazi “leadera” mislim da je malo preozbiljno shvacena samim time uzeta u obzir.

no i dalje treba uzet u obzir da nemozemo letit ko muhe oko po mapi i da treba bit neka taktika od strane “leadera”, no po mom misljenju opet ako cemo za primjer sinoc i MP

onda recimo nisam vidi neki pomak u igri kad sam predao B051iju snajp i kad nam je govorio “svi na CP”, znam da ovo mozda i nije vrijedan primjer no spomenut je radi bukvalnog caskanja o temi leadera.

Troky
    Keymaster

Ja leader bodove shvaćam kao poticaj teamleaderu da pazi šta radi, ali kad malo bolje razmislim, kod bodovanja je team leader onaj koji ima prvu pljucu što ga ne čini team leaderom…

1b opcija pada u vodu

RimtuTiTuki
    Participant

Ja leader bodove shvaćam kao poticaj teamleaderu da pazi šta radi, ali kad malo bolje razmislim, kod bodovanja je team leader onaj koji ima prvu pljucu što ga ne čini team leaderom…

1b opcija pada u vodu

Ne nužno, ako team leader umre, ne dobija nikakve bodove, a te bodove dobija onaj tko preživi ( barem jedan od njih)… ispravite me ako griješim….

Troky
    Keymaster

Ne nužno, ako team leader umre, ne dobija nikakve bodove, a te bodove dobija onaj tko preživi ( barem jedan od njih)… ispravite me ako griješim….

Nisi me skužio… Npr. CSAR, team leader=B051LjKa, pljuca=RPG… ja=fireteamleader, pljuca=C, uloga=slušam naređenja, a dobivam leader pointe

B051LjKo
    Participant

onda recimo nisam vidi neki pomak u igri kad sam predao B051iju snajp i kad nam je govorio “svi na CP”, znam da ovo mozda i nije vrijedan primjer no spomenut je radi bukvalnog caskanja o temi leadera.

Kako nisi vidio pomak… pa poskidao sam 24voricu 😉

B051LjKo
    Participant

Nisi me skužio… Npr. CSAR, team leader=B051LjKa, pljuca=RPG… ja=fireteamleader, pljuca=C, uloga=slušam naređenja, a dobivam leader pointe

Agreed, teamlider not = fireteam leader…

Već duže vrijeme se zalažem za uvođenje institucije Kapetana/lidera/ baju na pojedinoj mapi koji priprema taktiku i raspoređuje “pijune” 😉

Ovim postom ne nastojim glorificirati sebe ili Pepića [najčešće smo mi u toj ulozi] nego natjerati druge da počnu tako razmišljati… Dakky voli igrati WC, zašto ne bi uzeo ulogu lidera i razradio taktiku, bax isto tako na Dusku, Rimtu na IC-u, Ganci na Urbanu itd itd itd…

Troky
    Keymaster

Eh, kad se samo sjetim kad je BaX preuzeo ulogu teamleadera na bljizardu…

BaXuZ
    Participant

sto se BaX-a tice, jedno je sigurno, sve cu se manje i manje igrat. Nije da mi se neda, nego jednostavno stizem sve manje i manje

Dakky
    Participant

Dakky voli igrati WC, zašto ne bi uzeo ulogu lidera i razradio taktiku,

zato jer je LC bolji u razradjivanju taktike? !opr019g7

B051LjKo
    Participant

sto se BaX-a tice, jedno je sigurno, sve cu se manje i manje igrat. Nije da mi se neda, nego jednostavno stizem sve manje i manje

Ajde ajde… ako ti se neda…. ti se neda…. ali da ne stigneš izdvojiti nedelju od 22-00 za AA, to ne vjerujem….

crono
    Participant

Evo da se ja izvinem svima sto sam zakarao nedjelju, bio sam tri dana u Karlobagu ,a u nedjelju navece sam isao kod cure!!

Ali zato se vidimo u sljedecu nedjelju, a mozda i prije!!!

RimtuTiTuki
    Participant

Ah’Szo…. Kuzim i slazem se…

Moguce rjesenje….

Team leader nije obaveza, ako se netko ipak odluci da bude team leader, on postavlja taktiku za svoj tim. u slucaju da njegov tim pobijedi dobija X bodova, u slucaju da izgubi dobija negativnih X/2 bodova.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • The forum ‘Klanska Liga’ is closed to new topics and replies.