Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Author

KrLe
    Participant

Frend iz ulice uzeo metronet, kad poplacamo sve racune od t-coma, razmišljam se prebacit na nekakav povoljniji flat, mislim da su realne opcije metronet i iskon. Ali, frend iz ulice je uzeo metronet, ponajviše jer za 70kn fiksno beskonacno trabunja na telefon u fiksnoj mreži… Njegova iskustva, uzeti sa rezervom, dio problema može biti njegova nezainteresiranost:

nemas username i password, ergo, ako slučajno stisnete reset, služba za korisnike vam mora ponovno aktivirati internet. Zgodno je napomenuti da ne rade preko vikenda… Tako da je proveo jedan vikend bez neta, ali i telefona.

Služba za korisnike je dosta neobrazovana…

nije baš siguran da mu se bilo tko ne može spojiti na wireless (to je doduše njegov problem jer sam uvjeren da degdje ima nešto za stisnut)

wireless mu redovito puca, ali to je vjerovatno do konfiguracije stana i položaja antene…

Sve mi je ovo ispričao kad sam ga zamolio da mi pinga naš server, pa je ispalo da ne može, svaki put mu kaže “request timed out”, zašto? Meni je u tom trenutku uredno pingalo, a on je bio spojen na net, ruter spojen direktno na njegov komp…

Sve u svemu ne sviđa mi se ideja da nemam username, nego moj username ima neki dilber u centrali, što vi kažete na ovo?

LittleCannon
    Moderator

Kazem da je Metronet predobro zvucao da bi bio istinit

RimtuTiTuki
    Participant

Iskon duo po meni Rulez … LjINK

LittleCannon
    Moderator

Iskon duo po meni Rulez … LjINK

Naravno da usluga mi nije dostupna !opr019fx

B051LjKo
    Participant

Što se službi za korisnike tiče, sve su nepismene i neobrazovane… Svaki 7mi put se naleti na nekoga tko razumije ono što mu govoriš (i to ja, panj, zamisli se troky uhvati debate s njime)…

Dio s wirelessom i nemogućnosti enkripcije mi se čini nenormalan/nerealan…

Neimanje username i passworda!?!?!?! Pa jel to stalni link ili DSL, ne žimKu… šta ako ti doma nestane struje i izgubiš konekciju moraš zvati njih da ti je aktiviraju?!!?!?

Dakky
    Participant

ne bosi koliko sam ja skuzio s njuza, metronet isporucuje prekonfiguriran router, koji je zalockan, i ima sve vec podeseno. naravno u router modu, bridge mode ne mozes postaviti i koristiti drugi (stand alone) router.

poanta je da dobijes username i password za router, ali za podesavanje samo naprednih parametara tipa NAT firewall i slicno

ne mozes vidjeti niti mozes pristupiti konfiguraciji samog modema (upisati user i pass za uslugu i sl)

ruter mozes resetirati (iskopcat iz struje i ukopcat) ali ga ne smijes hard-resetirati (iglicu u rupicu, iskopcati struju pa ukopcati) jer ce se u tom slucaju sve postavke modema pobrisati.

u tom slucaju moras zvati korisnicku podrsku da ti remotely “aktiviraju” modem ponovno, odnosno da ga podese na prijasnje postavke….

po meni, smece. s obzirom da je moja nat tabela na mikrotiku krcata, tj ima barem 30 unosa, nekakav limit na metronetovom routeru od 10 unosa mi se cini do jaja jadnim……

B051LjKo
    Participant

Pa ako je to tako kako ti kažeš… ideja mi se čak i sviđa… Sve je predefinirano, i za glupog usera idealno… Vjerujem da se i uz malo muke s korisničkom podrškom riješiti i problem nat tabele… što god to bilo…

U svakom slučaju, u usporedbi s T-Comom, koji uopće NEMA podršku za router režim rada, ovo mi se čini kao pjesma…

Nemogućnost pinganja pojedinih servera mi je s druge strane pomalo jadna… no vjerujem da je i to stvar korisničke podrške…. i sam sam imao sličnih problema koji su odavno rješeni…

LittleCannon
    Moderator

U svakom slučaju, u usporedbi s T-Comom, koji uopće NEMA podršku za router režim rada, ovo mi se čini kao pjesma…

Znam da ce zvucati kao da opet branim tekom, ali podrsku za routere imaju, samo ako od njih kupis wireless router.

Podrsku ne pruzaju za Kasde, stare siemense, Ericssone

Dakky
    Participant

Pa ako je to tako kako ti kažeš… ideja mi se čak i sviđa… Sve je predefinirano, i za glupog usera idealno… Vjerujem da se i uz malo muke s korisničkom podrškom riješiti i problem nat tabele… što god to bilo…

router mode ti je ono sto blokira ispravan rad p2p programa.

nat ti laicki govoreci radi sljedece – usmjerava pakete s vanjske mreze na unutarnju

ilitiga – imas komp koji je iza routera. router ima vanjski IP tj. ip vidljiv s interneta, a komp iza ima interni ip, npr 192.168.1.50. ti s interneta ne mozes pingat 192.168.1.50. ali mozes pingat vanjski ip. e sad router koji ima ispravno podesen nat moze “forwardirati” portove na interni stroj, ovisno kako je definirano

npr imas Teamspeak 2 server na internom stroju, bez forwardiranja portova na routeru, neces moci pristupiti istom s interneta

Metronetov modem ima mogucnost unosa 10 tih “pravila” kamo sta.

Dakle hoces dc++, torrent, ts2 server, http server imat na svom kompu i tabela u ruteru je krcata. hoces staviti jos neki server na svoj komp i nemozes………….

B051LjKo
    Participant

Znam da ce zvucati kao da opet branim tekom, ali podrsku za routere imaju, samo ako od njih kupis wireless router.

Podrsku ne pruzaju za Kasde, stare siemense, Ericssone

U prijevodu ne pružaju podršku za sve što nije wireless uređaj, bull fukin šit… zvao sam ih 17 puta zbog problema s ADSL linijom, i s tri različita routera, zyxell, kasda i siemens, i NITI ZA JEDAN, nisu davali podršku za router mod, NITI FUKIN jedan… bljuv, … !opr019fz :smt078 :smt078

B051LjKo
    Participant

router mode ti je ono sto blokira ispravan rad p2p programa.

nat ti laicki govoreci radi sljedece – usmjerava pakete s vanjske mreze na unutarnju

Zadnje 3 godine sam iza routera ni isti mi nikad ništa nije blokirao… niti p2p, niti teamspeak, niti ništa…

Metronetov modem ima mogucnost unosa 10 tih “pravila” kamo sta.

Dakle hoces dc++, torrent, ts2 server, http server imat na svom kompu i tabela u ruteru je krcata. hoces staviti jos neki server na svoj komp i nemozes………….

Ajd ih nazovi, reci im što ti treba, i pitaj ih da li ti to mogu omogućiti… Ispada da branim metronet, ali prije otpisivanja i žigosanja nekog s “odjebi” naljepnicom htio bih nekakav dokaz…

Dakky vjerovao ili ne, 99,98 korisnika nema doma konfiguraciju mreže poput tvoje. Glupa kanta spojena u glupu utičnicu… što manje problema s njom što bolje… Ako je metronet to zamislio na način da glupi user glupi router spoji u glupu utičnicu i da to šljaka po pljug and p(r)lay princpiu… hura za metronet… nema kopanja po reouteru, nepa podešavanja dial up konekcija, nema setupiranja routera… nema ničega… pljug and pray… Meni se sviđa…

Odjebaus
    Participant

Dakky, objašnjenje ti je loše …

Prva i osnovna funkcija routera je da usmjerava promet sa lokalne mreže (jedan ili više računala) na internet i pri tome vrši pretvaranje (NAT, network address translation) lokalnih (najčešće privatnih) IP adresa na jednu javnu IP adresu koju routeru nakon logina dodjeli provider.

Radi zaštite, uz NAT većina routera ima i firewall servis uglavnom stateful inspection tipa – ukratko pušta sav promet iznutra van i izvana unutra ne dozvoljava ništa prateći stanje konekcija.

U sklopu NAT funkcija većina routera ima mogućnost forwardiranja internih portova van, to znači ako imaš web server jednoj internoj mašini koji čeka konekcije na portu 80, taj isti port možeš forwardirati na vanjski interface routera koji ima javnu IP adresu i koji je dostupan sa Interneta. Na taj način se sa Interneta može pristupiti portu 80 tvog PC-a ili u prijevodu web serveru na njemu.

Što se Metroneta tiče … sistem je dobar za 98% korisnika kojima treba baš ono što nude – uključi da radi i ne prčkaj previše. Za mene je takav pristup neupotrebljiv. Dodatno, ako ping ne prolazi znači da filtriraju promet na svojoj opremi što nije dobro, osim što neke aplikacije neće raditi, unosi i latenciju koja nama gejmerima ne odgovara.

U poslu imam doticaja sa nekoliko providera i bez obzira na nedostatke, T-Com je ipak najkvalitetnije rješenje. Svi provideri pate od istih boljki, a kroz duži vremenski period se pokazalo da ipak najmanje problema ima na T-Com linkovima. Aktivno monitoriram oko 40 DSL linkova pa vjerujem da imam i argumente za ovu tvrdnju.

B051LjKo
    Participant

U poslu imam doticaja sa nekoliko providera i bez obzira na nedostatke, T-Com je ipak najkvalitetnije rješenje. Svi provideri pate od istih boljki, a kroz duži vremenski period se pokazalo da ipak najmanje problema ima na T-Com linkovima. Aktivno monitoriram oko 40 DSL linkova pa vjerujem da imam i argumente za ovu tvrdnju.

😀

:smt041 :smt046 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044

Muahahahahahahha, za operatera koji nije spojen u CIX reći da je najbolji…. lOOOOOOOloOoloOllOIOlOl… Zadnje 3 godine sam na Iskonu, i bez obzira što je je kupljen od strane T-Com, bio je, i još uvijek jest bolji odabir… Imao sam toliko problema sa svojom ADSL linijom zadnjih godina da to nije humano (između ostalog izgorilo 5 (pet) routera)… ne da mi se niti pisati što sam sve proživljavao… a jedine dvije (DVIJE, 2, dos, due, zwei) situacije u kojima je Iskon bio krivac su rješene u roku od pol dana… [drugi put im je zveknuo glavni ljink prema van!)…

Da T-Com… isuse kriste, djevice marijo i Sveti petre… Iz usta nevjernika…

Dakky
    Participant

Muahahahahahahha, za operatera koji nije spojen u CIX reći da je najbolji…. lOOOOOOOloOoloOllOIOlOl… Zadnje 3 godine sam na Iskonu, i bez obzira što je je kupljen od strane T-Com, bio je, i još uvijek jest bolji odabir… Imao sam toliko problema sa svojom ADSL linijom zadnjih godina da to nije humano (između ostalog izgorilo 5 (pet) routera)… ne da mi se niti pisati što sam sve proživljavao… a jedine dvije (DVIJE, 2, dos, due, zwei) situacije u kojima je Iskon bio krivac su rješene u roku od pol dana… [drugi put im je zveknuo glavni ljink prema van!)…

Da T-Com… isuse kriste, djevice marijo i Sveti petre… Iz usta nevjernika…

Nije da branim T-Com, ali ima jedna stara izreka

Postoji T-Com, i postoje ostali operateri.

Pa sad prevedi kako ti pase…

Ja recimo ne bi mijenja T-Com za bilo kojeg drugog operatera, i to ne zbog svog neta vec iskljucivo zbog stabilnosti i kvalitete usluge.

Meni u periodu 07/2002 do 09/2007 nije niti jednom pukla veza niti sam imao ikakvih problema…

uostalom… evo ti izvadak sa popisa spajanja…

Ukupno:

(ne računajući tekući mjesec)

down 1582423883240 B

(1473.75 GB)

up 715207424892 B

(666.09 GB)

total 2297631308132 B

(2139.84 GB)

vrijeme online:

1520 d 12 h 59 m 8 s

Ajkula
    Moderator

Ne kuzim se u te vase spike u vezi routera ,itd… ali …

Ja koristim T-com vec jedno 5 godina, tj. otkad su prvi put poceli reklamirat ADSL.

U tih 5 godina , nikad nisam imao ama bas ni jedan problem. Nit mi je ikad veza pukla , modem jos uvijek šljaka ko lud . . .

Mislim da su ipak najbolji izbor.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.