HomeForums[Ri051] Members OnlySiteNema džabe ni kod stare babe

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author

Troky
    Keymaster

Odlukom OOUR-a Ri051, SOUR Web Hosting od 01.05.2009. odlučeno je da web hosting više neće biti free.

Godišnji namet iznosit će 360 Kn.

Ukoliko netko ima bolju ideju neka slobodno predloži.

Predlagati i komentirati mogu samo oni koji plaćaju članarinu, ostali komentari bit će obrisani.

Dakky, prije nego kreneš pisati nešto, pročitaj gornji odlomak ponovo.

Ajkula
    Moderator

Ajd podjeli tu cifru sa brojem “platisa” pa da to rjesimo.

LittleCannon
    Moderator

Ajd podjeli tu cifru sa brojem “platisa” pa da to rjesimo.

Ne zuri Ajki.

Iako su ti namjere iskrene i dobre, o ovome treba dobro popricati.

LittleCannon
    Moderator

Ideja za ovaj tekst se dugo kuhala, a zatim i dokuhavala u mojoj glavi. Ipak, nikada nisam prije osjetio da je vrijeme za tu istu ideju pretočiti u nakupinu slova koja će nekom čitaocu napraviti nekog smisla u glavi, pa makar i nakon površnog čitanja. No, nekoliko stvari se posložilo, a i nekakvi redoviti ciklusi početka i kraja, ili možda promjena, su ponovo na svojoj nultoj točci i očito je došlo vrijeme za nekakav rezime, pogled unatrag ili najblaže rečeno došlo je vrijeme promjena.

S obzirom na temu ovog teksta, vrlo je lako postati sentimentalan, a ako se emocije umijesaju onda se jedan tekst koji bi trebao biti objektivna retrospektiva pretvara u melankolicno trabunjanje jednog mentalnog starca. Da bih to potpuno izbjegao truditi ću se iznositi više činjenica, a manje svojih komentara, iako znam da će komentara neupitno biti. Za početak evo nekoliko datuma i pokoja zanimljivost kao i pričica sa poukom na kraju.

4.7.2002 je svima poznat datum i nije ga potrebno posebno objašnjavati. No kada bi spomenuo 20.3.2003 vjerujem da bi 99% vas samo slegnulo ramenima. Oni malo skloniji pogađanju bi rekli da je to datum osnivanja Ri051 klana i bili bi u krivu. Oni malo informiraniji bi pak se sjetili davnih novinskih napisa i izjavili da je to dan kada je napadnut Irak, i bili bi u pravu, bar što se tiče napada, ali i to je samo dio razloga zašto je taj datum povezan sa AA. Tog dana su administratori svih tadasnjih servera Armije (govorimo o dobu kada nije bilo privatnih Honor servera, odnosno dobu HomeLAN i SCI servera) nesmiljeno izbacivali ljude sa servera. Mislim da je tada po prvi put jedna online igra bila poprište političkog prosvjeda gdje su se ljudi uključili na server i odmah na početku runde bacali oružje, a zatim 10 minuta skakutali unaokolo i svako malo ispisivali u chatboxu antiameričke poruke. Iz tog doba sam imao i prve skrinšote kompletnog opfor voda i US Army voda kako stoje jedni kraj drugih. Prosvjed je trajao nekakvih 15 minuta sve dok nisu došli administratori i svakog tko nije imao pušku u rukama izbacivali sa servera. Mene su čak dva puta “kiknuli” što smatram uspjehom i nečim čime se treba pohvaliti. Prosvjed je toliko uzeo maha da je nekolicina servera gdje se skupilo najviše prosvjednika privremeno moralo biti ugašeno. Ipak svega par sati nakon “bune” serveri su normalno radili a prosvjed je ostao zapamćen samo u glavama revolucionarno nastrojenih starkelja koji su tada pomislili da jedna takva akcija mogla polučiti, ako ne povlačenje okupatorskih trupa, onda barem još jedan krug pregovora Busha i Husseina. Naravno da ništa od toga se nije dogodilo i zapravo nije niti bitno. Pouka ove pričice je samo potvrda pravila da ljudi pod oružjem, pa makar onim virtualnim, su lako manipulativna masa koju je lako usmjeriti u borbu za “svoju” stvar pa makar niti sami neznaju zašto je ta stvar bitna njima samima, osim eventualnih moralnih uvjerenja ili papirnato šuštavih razloga ukoliko moral nije jača strana.

Kako mi ipak nismo ljudi kojima ciklus dana i noći počinje jutrom lica okupanih fotonima ispaljenih iz flouroscente cijevi i sumrakom nastalog pritiskom na power tipku, gore navedena pouka ipak ima drugu dimenziju. Koju? Pa upravo zato što svi imamo stvaran život u kojem je ponekad potrebno jesti, platiti stanarinu, zadovoljiti ženu prije 22 sata kako bi imao vremena još barem sat vremena odigrati par rundi armije sa ekipom, natočiti benzina,kupiti nešto za obući se, platiti server ….. dakle shvatili ste da govorim o novcima. Iako ne želim ni u kojem slučaju vrednovati bilo čija moralna stajališta, priznajem da moj pristanak 2005. godine kao i pristanak svih drugih ondašnjih članova da krenemo skupljati članarinu je bila greška, iako počinjena sa plemenitim namjerama u vidu i vjerom u bolje sutra, sada dolazi na naplatu i to bih se usudio reći sa kamatom.

No ako smo krenuli jesti govna, onda ih jedimo do kraja i sa ponosom. Nisam trebao biti Nostradamus da bih predvidio potencijalni raspad sistema u slucaju ne plaćanja članarine, no s obzirom da sam ja posljednji aktivni član od originalne i početne postave, a i s obzirom da čitate retke napisane mojom rukom i tipkovnicom (klik klik klik), znači da sam još uvijek tu i da mi je još uvijek stalo do ove nakupine neorganizirane bagre i samim time uzimam si zapravo da budem samoproglašeni predvodnik.

Iako ispočetka sam bio protiv bilo kakvih represivnih mjera i forsiranja bilo kakvih pravila, odnosno zalagao sam se za nekakva pravila bazirana na osjećaju odgovornosti prema prijateljima, s vremenom je sve više taj osjećaj blijedio dok nije izblijedio. Također priznajem, da nakon prvog čitanja Trokyjevog posta moja prva reakcija je bila:”Koji mu je?”, odnosno pomislio sam da je malčice pretjerao i da je otišao predaleko. No onda kada sam zbrojio da nam je server bio besplatan svo ovo vrijeme, da nam je TS bio besplatan svo ovo vrijeme, da su nam stranice besplatne svo ovo vrijeme, da sam ja donirao pola dijelova za server, ali da domenu Dakkyiju moramo platiti svake godine 60 kuna malo sam zastao i shvatio. Niti u stare babe nema džabe.

Gospodo, Ri051 je 2005. u 6 mjesecu kada je prva članarina skupljena prestao biti Caritas i ako netko želi biti članom platiti će tu, 3 kave vrijednu, mjesečnu članarinu. Prednosti članarine uopće nisu predmet rasprave i ako nekome treba posebno objašnjavati zašto bi ju trebao plaćati onda ju niti ne treba plaćati.

Poruka svim neplatišama:

Ukoliko ste znali da nećete moći ili više ne želite plaćati članarinu, mislim da smo svi mi ostali zaslužili da nam to javite a ne kao pizde šutjeti, pogotovo nakon što sam nekoliko putao apelirao na vašu odgovornost i molio vas da se barem izjasnite po tom pitanju da znamo što je. Po tom pitanju svi se ugledajte na Dzuhu koji se lijepo i ljudski izjasnio i pozdravio.

Dakle ono adminovsko kikanje iz poučne pričice se sada više ne čini tako nasilno, bezobzirno i ugnjetavajuće, a ovaj tekst iako je bio započet kao materijal za naslovnu stranu pomalo se pretvorio u forumski post jer ovo ne mogu staviti na naslovnicu od srama.

Žao mi je jedino to što ću ja morati biti jedan od admina koji će pokrenuti kikanje.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.