Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author

Dakky
    Participant

http://www.poslovni.hr/vijesti/mudrinic-regulator-sprijecio-15-milijardi-kuna-nasih-ulaganja-157874.aspx

Ukratko: drzavna agencija – regulator – HAKOM – ne dopusta ulaganje 15 milijardi T-Com-ovih kuna u razvoj opticke infrastrukture, jer onda dionicari (medju kojima je i drzava) nece dobiti ocekivanu dividendu.

Pa to je za pucat si u chelo…

KrLe
    Participant

pa nije tolki stress, kupiš dionice i boli te uvo za optiku.

Nego, čemu vuć optiku kad je ona već povučena? HŽ, a ima i drugih…

Dakky
    Participant

Nego, čemu vuć optiku kad je ona već povučena? HŽ, a ima i drugih…

Pa HŽ ima optiku, ali ne vjerujem da svima ispred kuce prolazi zeljeznica…. 😉

RimtuTiTuki
    Participant

15 milijardi = cca 2.5 milijarde više u proračunu samo od PDV-a, a s obzirom da bi se zaposlila hrpa ljudi na tome, vjerojatno bi bilo još toliko poreza prireza na plate… a onda bi se te plate trosile i jos malo punile proracun PDV-om

Daklem cca 4 milijarde vise u proracunu… od kojeg ti dobijas placu direktno, a ja indirektno

Kako ti nije stress?

B051LjKo
    Participant

Uber, e sad jedno pitanje nagradno pitanje, što je s konkurencijom u tom slučaju?

Dakky
    Participant

Uber, e sad jedno pitanje nagradno pitanje, što je s konkurencijom u tom slučaju?

Pa ko jebe konkurenciju, kad si jedan Amis ili Optima ne mogu priustiti takvu investiciju?

To je ko da lokalnoj pekari ne daju peci kruh jer konkurencija nema para za pecnicu.

ili jos bolji primjer:

Novom Listu zabrana tiskanja novina u boji, jer ostale lokalne novinarske kuce nemaju novaca za tiskanje svojih novina u boji

U zapadnom svijetu odgovor bi bio “koga briga sto konkurencija nema para” – samo kod nas je “konkurencija bitna”, iako to ide na racun korisnika, umjesto da je obrnuto

Dakky
    Participant

Jos bi nadodao. Da T-Com i potrosi toliku lovu i napravi nesto sto konkurencija ne moze napraviti jer nema novaca, T-Com bi imao monopol na /takve/ usluge. Sto bi znacilo, da moze ponuditi puno vece brzine po manjim cijenama. Svi bi radi vece brzine presli na T-Com, a konkurencija bi propala. Onda bi T-Com mogao dignuti cijene, i regulirati trziste, sto HAKOM zeli sprijeciti. Meni je savrseno jasno sve to skupa, ali, po meni je bolje imati skupu uslugu i najsuvremeniju tehnologiju, nego jeftinu uslugu i zastarjelu tehnologiju.

B051LjKo
    Participant

Pa ko jebe konkurenciju, kad si jedan Amis ili Optima ne mogu priustiti takvu investiciju?

To je ko da lokalnoj pekari ne daju peci kruh jer konkurencija nema para za pecnicu.

ili jos bolji primjer:

Novom Listu zabrana tiskanja novina u boji, jer ostale lokalne novinarske kuce nemaju novaca za tiskanje svojih novina u boji

Sitna razlika je ta da nije T-Com stvorio što ima, nego ima je nejasnim i mutnim poslovanjem omogućeno gospodarenje DTK kanalima. Ako ćemo biti mudri, nema problema… radite što god hoćete… koncesija na zemlju kojom prolaze DTK kanale vam je 2 milijarde kuna, pa i dalje budite pametni…

U zapadnom svijetu odgovor bi bio “koga briga sto konkurencija nema para” – samo kod nas je “konkurencija bitna”, iako to ide na racun korisnika, umjesto da je obrnuto

U zapadnom svijetu DTK kanalizacija ne bi bila ni prodana… kao što tamo postoje antimonopolistički zakoni koji se i provode… pa prvi ne može pojesti drugog najvećeg, jer eto ima para pa može… 8Hint T-Com –> Iskon)

B051LjKo
    Participant

Meni je savrseno jasno sve to skupa, ali, po meni je bolje imati skupu uslugu i najsuvremeniju tehnologiju, nego jeftinu uslugu i zastarjelu tehnologiju.

Dvije, prva stvar, kad počneš sam plaćati račune ću te pitati što je jeftino a što skupo…

I druga stvar, u tom tvom “baš me briga” scenariju, bi 2030. ti i dalje bio na skupoj i tada već zastarjeloj optici dok bi ostatak svijeta surfao na vodovima od čiste guschtchye masti, s brzinama od 2 mingabajta u osnovnom paketu (uz koji dobiješ i set noževa), sve to za budzašto…

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.