Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author

Zh0rZh
    Participant

Treba mi pomoc oko jednog pravnog pitanja.

Ukratko je stvar ovaka :

Baka od moje cure ima neku zemlju u opcini Buje. Oni bi želeli prepisati tu zemlju na moju curu , pa me zanima ako znate kako to ide.

Kome se treba obratiti i koji papiri su sve potrebni.

Ovdje smo se nesto raspitivali kod slovenskih notara, ali svi su rekli da vjerovatno treba ici osobno kod hrvatskih notara.

Ajde any help much appreciated.

RimtuTiTuki
    Participant

Za početak znam definitivno da trebas vlasnicki list, odnosno Zemljišno knjizni uložak. A za to u svakom slucaju trebas ići u opcinu Buje, jer to samo tamo mozes dobiti. Trebaš ići u gruntovnicu.

Vlasnistvo mozes provjerit na http://www.katastar.hr. Treba ti ili broj katastarske čestice, ili Zemljišno knjižnog uloška.

Mislim da se ugovor o darivanju moze potvrditi u kod notara u sloveniji(pretpostavljam da je ono sto bi kod nas bio Javni Biljeznik).

Ono sto je problem da se onda upise vlasnistvno tvoje djevojke, za to bi trebalo traziti suglasnost Ministarstva pravosuđa. ovo sam iskopao na http://www.legalis.hr (imas tamo i forum, pa možeš i tamo pitati, ovo sto tebe mući je u sekciji stvarno pravo). Navodno postupak traje 6mjeseci.

Tvoja djevojka bi zakonski postala vlasnik tek nakon što se upiše u Zemljišne knjige, odnosno Gruntovnicu. Odnosno iako bi baka napisala darovnicu, i dalje bi bila vlasnik dok god se ne obavi ova procedura.

A druga opcija koja mi pada na pamet, je da baka preda punomoć tvojoj djevojci(ovjeriš je kod notara u Slo), i da onda ona to sama sebi pokloni…

Enivej, raspitat cu e malo, pa ti se javit detaljnije kroz koji dan.

Sretno s time…. Trebat ce vam, ova je država i njena birokracija će vas izjebat ko mlade majmune.

Zh0rZh
    Participant

Puno fala Rimtu…imas !opr019jb od mene kad se vidimo

RimtuTiTuki
    Participant

Malo sam se raspitao, izgleda da je jedini jednostavni nacin da se to rijesi testament…

Inace ide onaj gore opisani postupak, i izgleda da je dranje za Porez…

Dakky
    Participant

ili se javi meni, stari mi je odvjetnik, vjerujem da ce ti objasniti sve sto te zanima, for free

RimtuTiTuki
    Participant

A zasto ti ne pitas starog, pa napises ovdje sta ti je rekao?

Dakky
    Participant

pa mogu i tako, bilo je kasno jucer a danas radim do 5, pitam ga onda

Zh0rZh
    Participant

Thnx Dakky..mozda bi trebao njegov info kasnije oko specificnih detalja ako moze..

Znajuci brzinu rjesavanja tih stvari kod moje cure, potrajace jos neko vrijeme, ali hvala svejedno

diGestive
    Participant

jel baka zdrava? ;))

Zh0rZh
    Participant

jel baka zdrava? ;))

Koji si ti lik jebote :smt044

RimtuTiTuki
    Participant

jel baka zdrava? ;))

Koji si ti lik jebote :smt044

Pusti ti zajebanciju, to je prvo sto me je frend pravnik pitao, kad sam mu rekao koji problem imas….

Kaze, ako baba pusti to sa testamentom, nema poreza i puno manje papirologije…

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.