Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author

Dakky
    Participant

Hitachi, 160 GB / PATA /2 MB cachea star cca 6 mj.

opet je poceo proizvodit one cudne zvukove i komp je stabilan 2-3 dana i

onda se odjednom smrzne .. ali uvijek sekundu dvije nakon sto disk ispusti

par cudnih zvukova.. ponekad je komp stabilan 20 minuta i onda se smrzne a

ponekad 2 dana bez gasenja. Evo sad pocinjem tek radit backup najvaznijih

stvari po DVD-ima, a sutra idem kupit Baracudu od 160 .. Ali svejedno, pitam

se pitam, sto bi ovom mom popisancu moglo bit? Odvrtio sam i onaj Hitachijev

drive fitness test i quick test javi disposition code 0x00 ali se tokom

skeniranja par puta cuje taj klik klik iz diska… dok se na advanced test..

dode do cca 30% i onda se cijeli program smrzne, nakon par klik klak iz

diska, naravno. Nakon toga, reset, pa ni bios nece nac disk tj. i komp se ni

ne POST-a tj dode do onog dijela Detecting IDE drives i tamo se smrzne…

Ideje, savjeti, prijedlozi? Navodno da ovakav disk ne mogu vratit u ducan

jer je on jos uvijek tehnicki ispravan?! Naravno u Ve-Milu je kupljen 🙁

Pozdrav

LittleCannon
    Moderator

Problem je u tome sto je to u osnovi IBM disk, a IBM su imali problem sa gasenjem diska pri citanju jednog odredjenog sktora (nevezano koji, svaki disk je imao neki svoj sektor). Sto god ti mislio, ali ako ti je disk pod garancijom i ti si u stanju reproducirati gresku imas pravo na reklamaciju pa makar proizvodjac bio Vatikan.

Dakle ukoliko se svaki put smrzne na original Hitachijevom testu garanciju mozes ostvariti bez problema.

Neznam kako si ti diagnosticirao da je disk tehnicki ispravan !dodge kad on to ocito nije

Dakky
    Participant

Ne smrzne se svaki put na testu, smrzne se jednom u 2 dana, evo sad sam ugasio komp iskljucio ga iz struje na par minuta i opet ukljucio, sad radi kako treba. Sad bi i test vjerojatno prosao (nisam probao). BTW ja nisam nista diagnosticirao, ali pretpostavljam da ce oni u servisu upalit komp, ubacit disk, vidjet da radi, i da se mogu citat/pisat podaci s njega.. i da ce zakljucit da je ispravan.. dakle cekam da krepa 100% nema mi druge 🙁

LittleCannon
    Moderator

U svakom slucaju ako zelis ostvariti garanciju potrudi se pronaci nacin da reproduciras gresku svaki put

Deki
    Participant

predlog…povuci magnetom preko njega i nosi ga nazad….ne radi, decki!…naravno tek posto si napravio backup potrebnih stvari, lol. 😕 !alien

<span class=’smallblacktext’>[ Edited Mon Jun 06 2005, 05:58PM ]</span>

B051LjKo
    Participant

Oh Deki, pa ti si ziv 🙂

diGestive
    Participant

izvadi hDD i tutni ga u drugo kucmiste i zavrti test….simuliraj reklamaciju samom sebi ;))

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.