Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author

Odjebaus
    Participant

Namjera mi je objediniti kompletnu kućnu zabavu na jednom HTPC uređaju, sad kad je Nvidia ION van i dobro radi sa HD videom, razmilšljam se nabaviti nešto poput ovoga:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=0338&id_artikl=033.800.005

Uskoro doma dolazi i OptiSurf paket (http://www.opti.tv/paketi/) i htio bih IPTV gledati na HTPC-u.

Zna li netko sa kojih IP adresa streamaju TV programe? Za MaxTV sve imam.

LittleCannon
    Moderator

Daj malo pojasni gledanje maxtv-a na htpc-u ili barem baci kakav link na tu temu

Dakky
    Participant

Svodi se na to da spojis PC na HUB (ne na switch, doduse mozda radi i sa switchem) i da pogledas u WireSharku s koje IP adrese i porta dolazi koji kanal.

Nakon toga, jednostavno PC ubodes u router, promijenis MAC adresu svoje ethernet kartice u onu od STB-a, otvoris VLC i upises posnifanu adresu (npr. 224.1.1.2:3002) i gledas prvi program na kompu….

Stvar je radila do nedavno na T-Comu, no koliko mi je poznato uveli su nekakav “protection”, pa vise ne radi.

Ne znam kakva je situacija sa Optimom!

Vise informacija kako gledati maxtv na kompu imate recimo OVDJE

LittleCannon
    Moderator

ma taj djir znam, i to sam probao, medjutim ovo sa HTPC-om zvuci jako zanimljivo ukoliko se dade HTPC isporgramirati da se slicno ponasa kao STB

Dakky
    Participant

ma taj djir znam, i to sam probao, medjutim ovo sa HTPC-om zvuci jako zanimljivo ukoliko se dade HTPC isporgramirati da se slicno ponasa kao STB

pa ako radi prvi djir di je problem podesit Media Player od HTPC-a da uzima programe iz prvog djira ? 🙂 samo ubacis listu i vozi….

Odjebaus
    Participant

Daj malo pojasni gledanje maxtv-a na htpc-u ili barem baci kakav link na tu temu

Kao po običaju, Dakky sve zna ili barem zna kako koristiti google, pa vjerujem da si uhvatio osnove. Ima tu još par fora osim MAC-a i IP-a, tek ih trebam probati.

Mislio sam da netko od vas eventualno ima OptiTV doma pa da je odradio posao i ima gotov popis IP adresa sa kojih stream-aju programe, morati ću ipak spojiti Linux stroj složen u bridge-u i pokupiti sve što mi treba.

HTPC će naravno imati 2 mrežne kartice, jednu za IPTV, jednu za pristup Internetu.

Što se HTPC funkcionalnosti tiče, mislim da ti je jasna ideja: ne da mi se ugrađivati nikakve tunere u njega već si složiti gledanje i snimanje IPTV-a sa svim divotama poput time shift-a, EPG-a i ostalog što ide.

LittleCannon
    Moderator

S obzirom da se sa Ludog foruma dalo zakljuciti da si skrtiji od kompletnog Glasgowa , pretpostavljam da te nece ispasti puno na kraju?

Odjebaus
    Participant

S obzirom da se sa Ludog foruma dalo zakljuciti da si skrtiji od kompletnog Glasgowa , pretpostavljam da te nece ispasti puno na kraju?

A i ti vjeruješ svakakvim budalama … :smt046

Optima je 260 kn sa PDV-om, za makinju imaš cijenu na gornjem linku plus sića za bežičnu tastaturu, ispod 3000 kn.

OS naravno ne plaćam, a ni rješenje za sjebati DRM.

Jedini problem je žena, hoće novu tendu na balkonu a ja alu felge, bit će još svađe dok ne završi po njenom :smt043

RimtuTiTuki
    Participant

E jesi našao kakvu pametnu bežičnu tastaturu?

Imam ti ja ovaj ACER, odličan je, samo ima jedan iritantni ventilator od 3cm, koji nije glasan, ali zuji na nekoj šugavoj frekvenciji.

Odjebaus
    Participant

Najvjerojatnije Chicony WUR-0609

Logitech diNovo Mini je genijalan ali preskup

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.