Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author

RimtuTiTuki
    Participant

Vidim da se Pepić isto inetersira za uvoz… pa ću c/p što sam već tipkao na drugom forumu…

S time da ako kupuješ motor od fizičke osobe, onda se možda mora i platiti 5% poreza na stjecanje vozila, to se plača u poreznoj upravi.

Ako je motor/auto stariji od 6mjeseci i ima više od 6000km (MORA ispunjavati oba uvjeta).

Onda je postupak sljedeći:

1. Napraviš kupoprodajni ugovor i ovjeriš ga kod javnog bilježnika.

2. Motor staviš u kombi, i voziš ga ravno u svoje dvorište. Ili kupiš privremene tablice i platiš privremeno osiguranje.

3. Nabaviš COC ili potvrdu proizvođača

4. Odradiš homologaciju (u stanici za tehnički pregled) i dobiješ Potvrdu o sukladnosti vozila na kojoj će pisati kojoj Euro normi pripada motor, ili koliko CO2 ispušta u slučaju automobila. http://www.hak.hr/vozila/homologacija/

5. Odeš u područni carinsku ured, ispuniš Obrazac 1 i predaš poreznu prijavu za obračun i plaćanje posebnog poreza… i platiš poseban porez. Ovo moraš napraviti unutar 15 dana od datuma na kupoprodajnom ugovoru.

6.Platiš osiguranje

7. pravac stanica za tehnički pregled, tu bi trebao imati sljedeće:

dokaz o vlasništvu vozila, odnosno kupoprodajni ugovor

potvrdu o plaćenom osiguranju,

rješenja carinskoga ureda o obračunatom, odnosno plaćenom posebnom porezu na vozila i ispravu koja sadrži podatak o OIB-u

Stanica za tehnički pregled vozila nakon obavljenog tehničkog pregleda ispunjava prometnu dozvolu (ne ovjerenu) i registracijski list.

Naravno, platit ćeš tehnički pregled, naknadu za ceste, okoliš,…

8.Odeš u nadležnu policijsku upravu/postaju sa sljedećim dokumentima:

dokaz o vlasništvu vozila

rješenje carinskog ureda o obračunatom, odnosno plaćenom posebnom porezu na vozila

dokaz o plaćenim propisanim davanjima (obvezno osiguranje, godišnja naknada za ceste, posebna naknada za okoliš)

ispunjen registracijski list

ispunjena prometna dozvola

osobna iskaznica

Policijska uprava će ti ovjeriti prometnu.

9. Ideš nazad u stanicu za tehnički pregled po nove registracijske tablice.

10. Zaliješ pivom obavljen posao

KrLe
    Participant

Ti to iz osobnog iskustva ili si se samo detaljno informirao? Pohvali se?

RimtuTiTuki
    Participant

Za sada se informirao… Al do kraja mjeseca, tko zna…

Ajkula
    Moderator

Mislim da bi ovo trebali raspravit uz pivu.

RimtuTiTuki
    Participant

Slažem se.

Troky
    Keymaster

Mislim da bi ovo trebali raspravit uz pivu.

… ili nakon 4 pive… ne znam da li bih mogao na tašte

LittleCannon
    Moderator

Jest malo stari post, no s obzirom da sam sve ovo prosao iz prve ruke, topla preporuka je otici na bilo koju stanicu tehnickog pregleda iizatraziti prospekt kojeg su inace duzni imati na pultu na vidnom mjestu u kojem su detaljno opisana pravila i za unos i za uvoz, kao ii cjelovita lista vozila koja ne mozete nikako uvesti.

Na taj nacin zaobici cete hrpetinu rekla kazala prica i ustedjeti si barem nesto zivaca.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.